Beatyfikacja
Uroczyste wprowadzenie relikwii bł. Jana Pawła II do Centrum "Nie lękajcie się!" - już 11 czerwca PDF Drukuj Email

Wraz z beatyfikacją i otwarciem papieskiego Centrum „Nie lękajcie się!”, Łagiewniki wzbogacają się o nowy wymiar i nowe treści. W tym szczególnym miejscu nasz Wielki Rodak, już jako Błogosławiony, ujawnia swoją obecność w znaku relikwii, które 11 czerwca - w dniu dziękczynienia za Osobę i Pontyfikat Jana Pawła II zostaną wprowadzone do Kościoła na „Białych Morzach” w krakowskich Łagiewnikach.

Więcej…
 
Książka o człowieku Boga - "Pielgrzymka do nieba. Życie, kult i beatyfikacja Jana Pawła II" PDF Drukuj Email

Pielgrzymka do nieba. Życie, kult i beatyfikacja Jana Pawła II to tytuł nowego albumu będącego obszerną relacją z uroczystości wyniesienia do chwały ołtarzy Jana Pawła II. Ta książka mówi sama za siebie - to książka o człowieku Boga - powiedział papieski fotograf Arturo Mari podczas prezentacji albumu 12 maja br. w Kurii Metropolitalnej w Krakowie.

Więcej…
 
"Dziś, prosimy Cię: Ojcze Święty pobłogosław nam!” - Krakowskie dziękczynienie za bł. Jana Pawła II i św. Stanisława Kazimierczyka PDF Drukuj Email

Uroczystym biciem dzwonu Zygmunta rozpoczęła się w niedzielę w Krakowie tradycyjna procesja z relikwiami świętych i błogosławionych Archidiecezji Krakowskiej, która wyruszyła z Katedry na Wawelu (od grobu św. Stanisława) do klasztoru Ojców Paulinów na Skałce (miejsca męczeńskiej śmierci). Tegoroczne uroczystości ku czci św. Stanisława, to pierwszy etap narodowego dziękczynienia za wyniesienie do chwały ołtarzy Sługi Bożego Jana Pawła II.

Więcej…
 
Płyta z grobu Jana Pawła II i krzyż papieski w Centrum „Nie lękajcie się!” PDF Drukuj Email

W Kaplicy Kapłańskiej Centrum "Nie lękajcie się!" została zamontowana marmurowa płyta pochodząca z grobu Jana Pawła II w Rzymie. Po przeniesieniu grobu Ojca Świętego z Grot Watykańskich, płyta przekazana w darze dla krakowskiego Centrum, została przetransportowana do Krakowa.  Montaż płyty ważącej ponad tonę trwał niemal godzinę. Wzięło w nim udział kilkunastu robotników, wykorzystano przy tym specjalistyczny sprzęt.

Więcej…
 
Koncert pt."Wracam do was - Błogoslawiony Jan Paweł II" dedykowany Papieżowi Polakowi PDF Drukuj Email

"Wracam do was - Błogosławiony Jan Paweł II" to tytuł plenerowego koncertu dedykowanego Ojcu Świętemu, który odbył się w na krakowskim Rynku zaledwie kilka godzin po tym jak Ojciec Święty Benedykt XVI ogłosił Błogosławionym Sługę Bożego Jana Pawła II. Przed sceną ustawioną pod Wieżą Ratuszową zgromadziły się tłumy krakowian i gości przybyłych na uroczystości towarzyszące beatyfikacji Jana Pawła II, aby wspólnie z artystami podziękować za pontyfikat i dar wyniesienia na ołtarze naszego Wielkiego Rodaka.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 4

Polecamy

POLECAMY

Wspierają nas


Kontakt

Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!"
ul. Totus Tuus 34
30-610 Kraków

centrum@janpawel2.pl

+48 12 257 53 06
509 820 102

konta bankowe

Polecane książki

Copyright 2010 © Centrum Jana Pawła II
Design by CHABER