Strona Główna Beatyfikacja Jana Pawła II Beatyfikacja Książka o człowieku Boga - "Pielgrzymka do nieba. Życie, kult i beatyfikacja Jana Pawła II"
Książka o człowieku Boga - "Pielgrzymka do nieba. Życie, kult i beatyfikacja Jana Pawła II" PDF Drukuj Email

Pielgrzymka do nieba. Życie, kult i beatyfikacja Jana Pawła II to tytuł nowego albumu będącego obszerną relacją z uroczystości wyniesienia do chwały ołtarzy Jana Pawła II. Ta książka mówi sama za siebie - to książka o człowieku Boga - powiedział papieski fotograf Arturo Mari podczas prezentacji albumu 12 maja br. w Kurii Metropolitalnej w Krakowie.

Publikacja składa się z dwóch części. Pierwsza to obszerna, ilustrowana archiwalnymi zdjęciami opowieść, obrazująca drogę Jana Pawła II do świętości. Znalazły się w niej fotografie z lat dzieciństwa i młodości, początków kapłaństwa, posługi biskupiej, pontyfikatu, pielgrzymek do Polski, schyłek pontyfikatu i kult. Autorką opowieści Nasz pośrednik w niebie jest Jolanta Sosnowska. Druga część stanowi rozbudowana relacja z uroczystości beatyfikacyjnych w Rzymie, jak i w Krakowie - Łagiewnikach, w Wadowicach, Warszawie i w Kalwarii Zebrzydowskiej.

W albumie znajdują się najważniejsze homilie i przemówienia z beatyfikacji polskiego Papieża oraz wypowiedzi i świadectwa o bł. Janie Pawle II  m.in. osobistego sekretarza Ojca Świętego ks. kard. Stanisława Dziwisza, francuskiej zakonnicy s. Marie Simon Pierre, cudownie uzdrowionej za wstawiennictwem Jana Pawła II i papieskiego fotografa Arturo Mari.

Album ze zdjęciami Adama Bujaka i Arturo Mari ukazał się nakładem Wydawnictwa Biały Kruk w dziewięć dni po ostatnich wydarzeniach, o których opowiada, tj. po Mszy sprawowanej 3 maja przy grobie bł. Jana Pawła II w Kaplicy św. Sebastiana w Watykanie oraz Mszy dziękczynnej Episkopatu Polski w Bazylice Santa Maria Maggiore.

Wydawnictwo przeznaczyło  4 zł ze sprzedaży każdego egzemplarza książki na budowę Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!" w Krakowie-Łagiewnikach.

Gorąco polecamy!

 

Polecamy

POLECAMY

Wspierają nas


Kontakt

Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!"
ul. Totus Tuus 34
30-610 Kraków

centrum@janpawel2.pl

+48 12 257 53 06
509 820 102

konta bankowe

Polecane książki

Copyright 2010 © Centrum Jana Pawła II
Design by CHABER