Strona Główna Beatyfikacja Jana Pawła II Beatyfikacja Uroczyste wprowadzenie relikwii bł. Jana Pawła II do Centrum "Nie lękajcie się!" - już 11 czerwca
Uroczyste wprowadzenie relikwii bł. Jana Pawła II do Centrum "Nie lękajcie się!" - już 11 czerwca PDF Drukuj Email

Wraz z beatyfikacją i otwarciem papieskiego Centrum „Nie lękajcie się!”, Łagiewniki wzbogacają się o nowy wymiar i nowe treści. W tym szczególnym miejscu nasz Wielki Rodak, już jako Błogosławiony, ujawnia swoją obecność w znaku relikwii, które 11 czerwca - w dniu dziękczynienia za Osobę i Pontyfikat Jana Pawła II zostaną wprowadzone do Kościoła na „Białych Morzach” w krakowskich Łagiewnikach.

O godz. 10:00, w Bazylice Bożego Miłosierdzia rozpocznie się czuwanie modlitewne, po którym ok. godz. 11:30 relikwie bł. Jana Pawła II zostaną przeniesione procesyjnie na ołtarz polowy na placu Jana Pawła II przed powstającym Centrum „Nie lękajcie się!”. Podczas Eucharystii, sprawowanej o godz. 12:00, będą poświęcone nowe obiekty - Instytut Jana Pawła II i Centrum Wolontariatu oraz Kościół Dolny, w którym zostaną złożone relikwie polskiego Papieża. Po uroczystościach, o godz. 14:00 odbędzie się plenerowy koncert dziękczynny, podczas którego wystąpią zespoły: „Stróże Poranka” oraz „Deus Meus”.

Stróże Poranka - Zespół istnieje od września 2002 roku. Wywodzi się z Salezjańskich Wspólnot Ewangelizacyjnych. Muzyka, którą tworzą jest swego rodzaju odpowiedzią na papieskie zaproszenie słowa wypowiedziane podczas spotkania młodych na polach Tor Vergata pod Rzymem  w dniu 19 sierpnia 2000 roku : „Drodzy młodzi przyjaciele! Widzę w Was Stróżów Poranka o świcie trzeciego tysiąclecia”. Do tej pory Zespół wydał cztery albumy: „Stróże Poranka” (2002), „Ze Słońcem Wstaje Nadzieja” (2005), „Alfa Omega” (2008) i „Drogi” (2010).

Deus Meus - Zespół, którego początki sięgają 1994 roku. Wszystko zaczęło się w Ludźmierzu na warsztatach muzyków – chrześcijan. Owocem tego spotkania było nagranie płyty „Hej, Jezu!” (1995) i zawiązanie się zespołu. Deus Meus wydał płytę z pieśniami wielkopostnymi „Słońce nagle zgasło”. Kolejne lata przyniosły nowe albumy„z przesłaniem”: "Jezus zwyciężył" (1997), "Mój Jezus" (1997), "Chwała Barankowi" (1998), „Jahwe” (2002), „Trasa” (2006) oraz „Otwórz się niebo” (2009) Zespół w ciągu 15 lat zagrał blisko 600 koncertów na terenie całego kraju m in. podczas Międzynarodowego Festiwalu Song of Songs w Toruniu (1998 – 2000 i 2005) oraz na Koncercie Papieskim w Teatrze Wielkim w Warszawie (2002 i 2003).

W dniu uroczystości o godz. 10:00, odbędzie się Małopolskie Święto Młodych Wolontariuszy Mieć wyobraźnię miłosierdzia współorganizowane przez Samorząd Województwa Małopolskiego, Miasto Kraków, Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!”, Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II oraz Wydział Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży Kurii Metropolitalnej w Krakowie. Wydarzenie to odbywa się w ramach Małopolskich Dni Jana Pawła II organizowanych 10-11 czerwca 2011 r. przez Samorząd Województwa Małopolskiego. Szczegółowy program obchodów jest dostępny tutaj

Motto przewodnie Święta zostało zaczerpnięte z projektu zainicjowanego przez Samorząd Województwa Małopolskiego, mającego na celu uwrażliwienie młodego pokolenia na potrzeby innych ludzi, kształtowanie postaw obywatelskich, a także budowanie trwałych podstaw wolontariatu.

Na scenie głównej i w namiotach na błoniach przed powstającym Centrum "Nie lękajcie się!" będą prezentowały swoją działalność grupy i instytucje związane z wolontariatem m in. harcerze ze Związku Harcerstwa Polskiego i Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej, wolontariusze Stowarzyszenia Przyjaciół Chorych – Hospicjum Św. Łazarza, Polskiego Czerwonego Krzyża, Szkolnych Kół Caritas, uczniowie Stowarzyszenia Szkół im. Jana Pawła II Archidiecezji Krakowskiej i Rodziny Szkół im. Jana Pawła II z Diecezji Tarnowskiej oraz młodzież katechizowana Archidiecezji Krakowskiej.

W czasie Święta swoją obecność w sposób szczególny zaznaczą uczestnicy małopolskiego projektu Mieć wyobraźnię miłosierdzia przygotowującego uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych do niesienia pomocy potrzebującym, którzy nie tylko zaprezentują swoją działalność wolontariacką, ale przede wszystkim zainaugurują jubileuszową, piątą edycję projektu.

Prezentacje sceniczne poprowadzi Lidia Jazgar wraz z Tomaszem Zielińskim, Józefem Hojną i Mirosławem Sperą – prowadzącymi Spotkania Młodych na Polach Lednickich.

 

Ramowy program uroczystości

godz. 10:00

Bazylika Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach

Czuwanie modlitewne przy relikwiach bł. Jana Pawła II.

„Białe Morza” Kraków – Łagiewniki

Rozpoczęcie Małopolskiego Święta Młodych Wolontariuszy „Mieć wyobraźnię miłosierdzia” organizowanego w ramach Małopolskich Dni Jana Pawła II.

godz. 11:30

Wyjście procesyjne z relikwiami bł. Jana Pawła II do ołtarza polowego na placu Centrum Jana Pawła II.

godz. 12:00

Plac Centrum Jana Pawła II

Uroczysta Msza św., po której nastąpi przeniesienie relikwii bł. Jana Pawła II do Kościoła Dolnego i poświęcenie nowych obiektów Centrum.

godz. 14:00

Koncert dziękczynny w wykonaniu zespołów „Stróże Poranka” oraz „Deus Meus”.

 

 

 

Patroni medialni:

Franciszkanska3.pl, Gazeta Krakowska, Radio Plus Kraków i Podhale, Katolik.pl, TV Kraków, Gość Niedzielny.

 

Polecamy

POLECAMY

Wspierają nas


Kontakt

Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!"
ul. Totus Tuus 34
30-610 Kraków

centrum@janpawel2.pl

+48 12 257 53 06
509 820 102

konta bankowe

Polecane książki

Copyright 2010 © Centrum Jana Pawła II
Design by CHABER