Strona Główna Budowa Centrum Płyta główna pod budynki Centrum gotowa! Konferencja prasowa na placu budowy
Płyta główna pod budynki Centrum gotowa! Konferencja prasowa na placu budowy PDF Drukuj Email
czwartek, 17 września 2009 22:41

W związku z zakończeniem prac przy wylaniu płyty głównej Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!", w czwartek rano zorganizowana została konferencja prasowa na placu budowy Centrum na terenie tzw. Białych Mórz w Łagiewnikach, w miejscu, gdzie przed laty pracował Karol Wojtyła w fabryce Solvay.

Szczególnym gościem podczas konferencji był ks. kardynał Stanisław Dziwisz, który w towarzystwie prezesa Centrum ks. Jana Kabzińskiego, architekta obiektu Andrzeja Mikulskiego oraz prezesa firmy POLBAU inż. Andrzeja Dudy podsumował prace pierwszego etapu inwestycji.

- Widzimy, że na tej budowie jest błogosławieństwo Boże. Bo realizacja idzie według wszystkich planów - mówił podczas konferencji Kardynał. Dziękując za dotychczasową ofiarność darczyńców, podkreślił, że zależy mu, by budowa centrum była wspólną inicjatywą ludzi "którzy pamiętają i nie chcą zapomnieć Jana Pawła II".

Kardynał odniósł się także do akcji młodzieży, która podczas pielgrzymki Benedykta XVI na krakowskich Błoniach w 2006 przyniosła kamienie wtopione dzisiaj w płytę kościoła - Tu jest jakaś cząstka naszej młodzieży, młodzieży z całej Polski. Pozostaną tu na wieki. Myślę, że to bardzo ważny element, włączenie w fundamenty tych cząstek, tego serca i miłości do Papieża naszej młodzieży - podkreślał.

Ks. Kardynał przypomniał również o wstawiennictwie samego Ojca Świętego - Jak patrzę na tą budowę widzę błogosławieństwo Boże, więc ktoś je wyprasza - dodał na koniec.

Prezes Centrum ks. Jan Kabziński zaznaczył, że ma nadzieję, iż za rok w miejscu, w którym odbyła się dzisiejsza konferencja będą stały już trzy budynki: dolna część kościoła, Instytut Jana Pawła i Centrum Wolontariatu. - Prace będą trwały non stop. Chcemy w przyszłym roku w październiku wykończyć te dwa budynki oraz dolna część kościoła - mówił podczas konferencji.

Andrzej Duda - prezes firmy Polbau, pytany przez dziennikarzy czy kryzys w jakiś sposób dosięgnął budowę Centrum, żartował - Tutaj kryzys nie będzie miał prawa wstępu.

Wylewanie płyty głównej pod obiekty Centrum zakończyło się w czwartek przed południem. Po 18 godzinach prac wylana została płyta kościoła - ostatniego z trzech budynków Centrum. Wcześniej powstały płyty nośne pod Instytut Jana Pawła II oraz Centrum Wolontariatu.

Poniżej zamieszczamy zdjęcia z konferencji prasowej oraz prac przy wylewaniu płyty głównej kościoła.

 

Zdjęcia w trakcie wylewania płyty głównej Kościoła:

 

http://www.janpawel2.pl/galeria2/category/72-rozpoczcie-prac-przy-stawianiu-konstrukcji-cian
 

Wspierają nas


Kontakt

Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!"
ul. Totus Tuus 34
30-610 Kraków

centrum@janpawel2.pl

+48 12 257 53 06
509 820 102

konta bankowe

Polecane książki

Copyright 2010 © Centrum Jana Pawła II
Design by CHABER