Strona Główna Budowa Centrum Pierwsze odwierty pod pompy ciepła
Pierwsze odwierty pod pompy ciepła PDF Drukuj Email
środa, 26 maja 2010 12:30

Rozpoczęły się odwierty geotermalne przed wykonaniem pomp ciepła, które będą głównym źródłem energii i ciepła w powstającym Centrum „Nie lękajcie się!”.

Pompy ciepła to nowoczesne rozwiązanie polegające na pozyskiwaniu energii ze środowiska.  Urządzenia grzewcze pobierają ciepło z otoczenia i ogrzewają tym ciepłem cały budynek. Pompa współpracuje z tak zwanym dolnym i górnym źródłem ciepła.

Z dolnego źródła, czyli gruntu, wody lub powietrza, pozyskiwane jest ciepło. Podobnie jak kocioł w tradycyjnej instalacji, pompa oddaje wytworzone (pozyskane) ciepło wodzie płynącej do grzejników lub układu ogrzewania podłogowego, nazywanych górnym źródłem. Tak jak w wypadku dolnego źródła i tu czasem górnym źródłem nazywany jest cały układ grzewczy budynku.

 

Na placu budowy Centrum nadal trwa murowanie kolejnych ścian na poszczególnych poziomach Instytutu Jana Pawła II. Zabetonowane zostało także zwieńczenie wieży, w najbliższym czasie przygotowywana będzie konstrukcja dachu.

Budynek Centrum Wolontariatu został przekazany w stanie surowym przez firmę Polbau. Rozmieszczone zostały ściany wewnątrz budynku z podziałem na poszczególne pomieszczenia.

Ciągle wykonywane są prace na poziomie kościoła dolnego.

 

Wspierają nas


Kontakt

Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!"
ul. Totus Tuus 34
30-610 Kraków

centrum@janpawel2.pl

+48 12 257 53 06
509 820 102

konta bankowe

Polecane książki

Copyright 2010 © Centrum Jana Pawła II
Design by CHABER