Strona Główna Budowa Centrum Trwa montaż kamiennych elementów elewacji Centrum Wolontariatu
Trwa montaż kamiennych elementów elewacji Centrum Wolontariatu PDF Drukuj Email
piątek, 21 stycznia 2011 14:03

Jednym z pierwszych budynków kompleksu Centrum Jana Pawła II, który zostanie oddany do użytku już w maju tego roku, będzie Centrum Wolontariatu. Aktualnie trwa obróbka kamieniarska elewacji zewnętrznej, kilka dni temu prace przeniosły się na część elewacji znajdującej się od strony kościoła. We wnętrzu trwa wykańczanie pomieszczeń. Na poziomie poddasza w pokojach mieszkalnych, na suficie instalowane są płyty kartonowo-gipsowe. W pomieszczeniu technicznym, gdzie znajduje się centrala ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji, położone zostały płytki.

W maju ma również zakończyć się budowa Instytutu Jana Pawła II, przyszłej siedziby Instytutu Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II. Po zakończeniu prac w Centrum Wolontariatu, tutaj zostanie przeniesiona kontenerowa kotłownia, która pozwoli ogrzać pomieszczenia i kontynuować końcowe prace wykończeniowe.

Na poziomie kościoła dolnego nadal murowane są kaplice, jednocześnie trwa montaż elementów kamiennych. Chcielibyśmy, aby podczas majowych uroczystości beatyfikacyjnych świątynia mogła przyjąć pierwszych wiernych.

 

Wspierają nas


Kontakt

Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!"
ul. Totus Tuus 34
30-610 Kraków

centrum@janpawel2.pl

+48 12 257 53 06
509 820 102

konta bankowe

Polecane książki

Copyright 2010 © Centrum Jana Pawła II
Design by CHABER