Stan aktualny
Wieści z placu budowy – 17.02.2010 PDF Drukuj Email

Do niedzieli ma potrwać ogrzewanie pomieszczeń w budynkach Centrum, nad którymi wylany zostanie strop. Nagrzewnice i tzw. koksowniki mają zapewnić odpowiednią temperaturę do wylania betonu.

W chwili obecnej stan prac wygląda następująco: w Centrum Wolontariatu na poziomie -1 gotowe są ściany zewnętrzne budynku wraz z izolacją zewnętrzną i obmurówkami oraz strop. Na poziomie "0" wykonana została część ścian, w pozostałych miejscach stoją słupy konstrukcyjne. Gotowa jest także klatka schodowa oraz szyb windowy. Na jednej z części poziomu "0" wylano strop, w drugiej trwają przygotowania do wylania stropu z barwionego betonu architektonicznego. Na poziomie +1 Centrum Wolontariatu, częściowo postawione zostały słupy konstrukcyjne, wykonany jest szyb windowy i klatka schodowa. Przygotowywany jest również szalunek stropu oraz łączniki do poziomu poddasza i wieży.

W kościele na poziomie -1 (tzw. kościele dolnym) wykonane są wszystkie ściany zewnętrzne świątyni. Obecnie trwa stawianie szarych słupów we wnętrzu kościoła.

W Instytucie na poziomie piwnicznym gotowe są już ściany zewnętrzne wraz z izolacją i obmurówkami. W części wykonany został też zasyp ścian fundamentowych. Strop nad poziomem -1 wykonany został w 50%, pozostała część, nad tzw. „białą salą” jest zaszalowana i zazbrojona. Na poziomie "0" stoją słupy z białego betonu i belki konstrukcyjne, w 60% wylany jest strop. Na poziomie + 1 gotowa jest większość słupów żelbetowych, trwają dalsze prace konstrukcyjne.

 


Wspierają nas


Kontakt

Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!"
ul. Totus Tuus 34
30-610 Kraków

centrum@janpawel2.pl

+48 12 257 53 06
509 820 102

konta bankowe

Polecane książki

Copyright 2010 © Centrum Jana Pawła II
Design by CHABER