Strona Główna Centrum Wolontariatu
Wolontariat

 

"Jakże nam wszystkim jest potrzebna kultura i duchowość wolontariatu, kultura i duchowość bezinteresowności, braterstwa i solidarności. Również tego stylu, tych postaw chcemy się uczyć w Centrum. Dziękuję dziś wszystkim, którzy wspierają szlachetną ideę wolontariatu i jej obecność w szerokim programie Centrum

Metropolita Krakowski, ks. kard. Stanisław Dziwisz

Homilia z uroczystości wprowadzenia relikwii bł. Jana Pawła II,  11.06.2011 r.

 

Centrum Wolontariatu to drugi z obiektów, po Sanktuarium bł. Jana Pawła II, który powstał w Krakowie w ramach Centrum „Nie lękajcie się!”. W sposób praktyczny będzie on urzeczywistniać Orędzie o Bożym Miłosierdziu, z mocą wypowiedziane przez Jana Pawła II w sierpniu 2002 r., podczas ostatniej  pielgrzymki do Ojczyzny.

Centrum Wolontariatu zjednoczy wszystkie grupy oraz organizacje związane z tą formą aktywności społecznej oraz promuje ideę pokoju i porozumienia pomiędzy ludźmi poprzez szkolenia i seminaria skierowane do koordynatorów oraz liderów zespołów wolontariackich, a także samych wolontariuszy.

W ramach Centrum będzie prowadził działalność Ośrodek Pomocy Rodzinie służący wsparciem osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej i deklarującym gotowość do przyjęcia pomocy w zakresie konsultacji psychologicznej, pedagogicznej, rodzinnej, psychiatrycznej, a także w dziedzinie uzależnień.

Inauguracja działalności Centrum Wolontariatu nastąpiła w sobotę, 24 września br. podczas konferencji zatytułowanej „Dobro mądrze zorganizowane". Spotkanie odbyło się w jednym z nowych obiektów funkcjonujących w ramach Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!”.

W grudniu 2011 r. zakończyła się I edycja bezpłatnych szkoleń dla wolontariuszy i kandydatów na wolontariuszy prowadzonych w Centrum Wolontariatu przy ul. Totus Tuus 34 (dawna ul. Józefa Marcika 3D), w sąsiedztwie Sanktuarium bł. Jana Pawła II.

 

WSZYSTKIE SZKOLENIA ZREALIZOWANE OD PAŹDZIERNIKA
DO GRUDNIA 2011 ROKU  BYŁY BEZPŁATNE.


Dojście od strony Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.

Dojazd ul. Z. Herberta od Kurdwanowa

oraz ul. Totus Tuus (dawną ul. J. Marcika) od ul. Zakopiańskiej

 

 

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego

 


Zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematyką wolontariatu do udziału w kolejnym cyklu szkoleń. O terminach będziemy informować na bieżąco za pośrednictwem strony internetowej Centrum oraz stron społecznościowych.Potrzebni WOLONTARIUSZE! PDF Drukuj Email

Fundacja ,,AGAPE" Pomocy Osobom Niepełnosprawnym im. Hanny Chrzanowskiej z Krakowa poszukuje pełnoletnich wolontariuszy na wyjazdy wakacyjne.

Więcej…
 
Poszukiwani wolontariusze! PDF Drukuj Email

Dzieło Pomocy Dzieciom Fundacja Ruperta Mayera od 34 lat organizuje wypoczynek letni w Ośrodku w Żmiącej koło Limanowej dla sierot naturalnych i społecznych. Fundacja jest na stałe związana ze środowiskiem akademickim i duszpasterskim Krakowa. Od wielu lat w całorocznej pracy z dziećmi oraz w organizowaniu letnich i zimowych wyjazdów do Żmiącej pomagają wolontariusze, którzy swój wolny czas pragnęli poświęcić pracy społecznej i pracy dla dzieci najbardziej potrzebujących. W związku z organizowanym wyjazdem prowadzi nabór wolontariuszy, którzy chcieliby się zaangażować w pracę na rzecz dzieci podczas wypoczynku.

Więcej…
 
Wolontariusze na ŚDM Kraków POSZUKIWANI! PDF Drukuj Email

Kard. Stanisław Dziwisz poinformował, że Światowe Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 r. odbędą się w dniach 26-31 lipca. W czasie konferencji prasowej z tej okazji ks. Rafał Buzała zachęcał młodych, żeby już zaczęli myśleć o ŚDM w 2016 r. „Przeżycie ŚDM w dużej mierze zależy od inicjatyw, kreatywności i kompetencji wolontariuszy. To oni stanowią wizytówkę ŚDM. Chcemy pozytywnie wykorzystać potencjał młodych ludzi z Polski i zagranicy” - mówił ks. Buzała i dodawał, że zależy mu na wzbudzeniu świadomości w młodych, że „razem możemy więcej”.

Więcej…
 
PILNIE potrzebni wolontariusze! PDF Drukuj Email

Maltańskie Centrum Pomocy Niepełnosprawnym Dzieciom i ich Rodzinom z Krakowa poszukuje wolontariuszy do opieki z dziećmi z autyzmem. Zapisy przez cały rok: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub tel. 12/424 14 52.

Więcej…
 
Zakończenie projektu ,,Akademia wolontariatu" PDF Drukuj Email

W dniach od 7 września do 23 listopada br. w Centrum Wolontariatu odbywały się szkolenia dla wolontariuszy w ramach projektu pn. ,,AKADEMIA  WOLONTARIATU” zrealizowanego przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.  Zajęcia przeprowadzone były w dwóch modelach: ,,Superwizja w  wolontariacie - wymiar teoretyczny i praktyczny” (12 wykładów) oraz ,,Nauczmy się rozumieć nawzajem- warsztaty języka migowego” (13 wykładów). W sumie wzięło w nich udział 43 osoby. Wydano 38 certyfikatów.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 7

Wspierają nas


Kontakt

Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!"
ul. Totus Tuus 34
30-610 Kraków

centrum@janpawel2.pl

+48 12 257 53 06
509 820 102

konta bankowe

Polecane książki

Copyright 2010 © Centrum Jana Pawła II
Design by CHABER