Strona Główna Centrum Wolontariatu "Żonkilowy Tramwaj" - Z pomocą dla Hospicjum św. Łazarza
"Żonkilowy Tramwaj" - Z pomocą dla Hospicjum św. Łazarza PDF Drukuj Email

Pasażerowie krakowskiego MPK mogą wesprzeć Hospicjum św. Łazarza korzystając z przejazdu "Żonkilowym Tramwajem"  linii nr 8, który jeździ ulicami Krakowa do piątku, 11 maja w godz. 8-18. Datki zebrane podczas kwesty zostaną przeznaczone na opiekę nad chorymi realizowaną przez Hospicjum.
Tegoroczna akcja „Pola Nadziei” potrwa do 27 maja.

„Żonkilowy Tramwaj” to jedno z działań podejmowanych w ramach akcji „Pola Nadziei”, która w tym roku odbywa się w Krakowie po raz 15. Hospicjum św.  Łazarza jest inicjatorem „Pól Nadziei” i koordynatorem ogólnopolskiej akcji. Od 2003 roku program ten jest realizowany przez hospicja w innych miastach Polski.

Honorowy patronat nad wydarzeniem sprawuje ks. kard. Franciszek Macharski.


Wydarzenia towarzyszące:

W poniedziałek, 21 maja w Teatrze Ludowym w Krakowie będzie miał miejsce finał akcji przeznaczony dla jej najmłodszych uczestników - uczniów szkół i przedszkoli zaangażowanych w "Pola Nadziei". Podczas spotkania zostaną rozstrzygnięte konkursy ogłoszone dla uczniów. Odbędzie się także spektakl bajki szkockiej w wykonaniu laureatów konkursu.

W niedzielę, 27 maja
o godz. 16.00 na Stadionie KS Wanda odbędzie się mecz charytatywny piłki nożnej, w którym zmierzą się drużyny TVP - Kraków, Teatru Ludowego, Przyjaciół Hospicjum i zespół Gwiazd Sportu. W przerwie meczu będzie przeprowadzona kwesta oraz licytacja pamiątek na rzecz Hospicjum św. Łazarza.


Więcej informacji można znaleźć na stronie:
www.polanadziei.pl

 

Partnerzy Centrum Jana Pawła II ,,Nie lękajcie się!"

 

Wspierają nas


Kontakt

Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!"
ul. Totus Tuus 34
30-610 Kraków

centrum@janpawel2.pl

+48 12 257 53 06
509 820 102

konta bankowe

Polecane książki

Copyright 2010 © Centrum Jana Pawła II
Design by CHABER