Zostań Wolontariuszem ŚDM w Rio de Janeiro Drukuj

Jeśli kto ma (dar) przemawiania, niech to będą jakby słowa Boże. Jeśli, kto pełni posługę, niech to czyni mocą, której Bóg udziela, aby we wszystkim był uwielbiony Bóg przez Jezusa Chrystusa. Jemu Chwała i moc na wieki wieków! Amen. (1P 4,11).

Rozpoczęła się rejestracja wolontariuszy do posługi przy XXVIII Światowych Dniach Młodzieży, które w przyszłym roku odbędą się w Brazylii. Kandydat na wolontariusza musi być pełnoletni. REJESTRACJA odbywa się poprzez stronę internetową, na której należy uzupełnić formularz zgłoszeniowy.


POZNAJ  ATMOSFERĘ  ŚWIATOWYCH  DNI  MŁODZIEŻY POPRZEZ  POMOC INNYM!
ZOSTAŃ  WOLONTARIUSZEM !

Największa grupa wolontariuszy ŚDM z Polski w liczbie 777 osób była zaangażowana w ŚDM w Kolonii. W ubiegłym roku w Madrycie ok. 2 tysięcy wolontariuszy z całego świata pomagało w międzynarodowym spotkaniu młodych z Papieżem Benedyktem XVI. Ochotnicy pełnią służbę w wielu miejscach, posługują podczas Mszy św., pomagają przy zabezpieczeniu ruchu, opiekują się niepełnosprawnymi, udzielają wszelkich niezbędnych informacji, odbierają pielgrzymów z dworców i lotnisk, czy też współpracują z centrum prasowym, gdzie pomagają w tłumaczeniach.


Warto zobaczyć:

Patroni ŚDM w Rio de Janeiro

Wszystko o wolontariacie w Rio de Janeiro

Polski blog dot. ŚDM w Brazylii

Oficjalna modlitwa ŚDM Rio de Janeiro

Poznaj Rio de Janeiro

XXVI ŚDM Rozmowa z wolontariuszami

Wolontariat ŚDM 2011

Inauguracja służby wolontariuszy ŚDM

Wolontariusze w Kolonii XX ŚDM

Daj siebie innym- wolontariat ŚDM Kolonia

Przemówienie Papieża BXVI do wolontariuszy ŚDM Sydney

Generacja ŚDM