Strona Główna Centrum Wolontariatu 6 lipca- Festiwal Wolontariatu- BOSKI DZIEŃ
6 lipca- Festiwal Wolontariatu- BOSKI DZIEŃ PDF Drukuj Email

W sobotę 6 lipca 2013 w Salezjańskim Parku Misyjnym „Wioski Świata” w Krakowie przy ul. Tynieckiej 39 odbędzie się „Boski Dzień” – całodzienna uroczystość z okazji przyjazdu Relikwii Św. Jana Bosko – wielkiego wychowawcy i przyjaciela młodzieży. Zachęcamy wszystkich młodych, rodziny z dziećmi oraz wszystkich wiernych do udziału we wspólnym świętowaniu. W programie uroczysta Msza Święta, zabawy dla dzieci i pokazy akrobacji z różnych części świata, świadectwa misjonarzy oraz koncerty. WSTĘP  BEZPŁATNY!

Od 27 maja do 17 sierpnia gościmy w Polsce Relikwie św. Jana Bosko – założyciela Towarzystwa Salezjańskiego. Wydarzenie to objęte jest patronatem Księdza Kardynała Stanisława Dziwisza Metropolity Krakowskiego i jest częścią trwającej od kilku lat Peregrynacji Relikwii Św. Jana Bosko po całym świecie w związku ze 200 rocznicą urodzin świętego. Pragnęlibyśmy, aby wszyscy wierni Archidiecezji Krakowskiej mieli możliwość dostąpienia łask płynących ze spotkania się ze Świętym, dlatego w imieniu Towarzystwa Salezjańskiego Inspektorii Św. Jacka w Krakowie oraz Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego – Młodzi Światu serdecznie zapraszamy Przewielebnych Księży Proboszczów oraz wszystkich parafian do wspólnego świętowania obecności relikwii w Krakowie, podczas uroczystości „Boski Dzień”, która odbędzie się 6 lipca w Parku Misyjnym „Wioski Świata” w Krakowie przy ul. Tynieckiej 39.


Organizator Boskiego Dnia:

Salezjański Wolontariat Misyjny

Młodzi Światu

30-323 Kraków, ul. Tyniecka 39

tel. 12 12692333, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

http://www.swm.pl


Szczegółowy program wydarzenia dostępny jest na plakacie oraz stronie internetowej boskidzien.swm.pl

* * * * *

Ojciec Święty Jan Paweł II w setną rocznice urodzin powiedział o św. Janie Bosko:  doszedł do całkowitego oddania się młodzieży, często pośród największych trudności, dzięki szczególnej i głębokiej miłości, to jest dzięki owej wewnętrznej mocy, która łączyła w nim nierozerwalnie miłość Boga i miłość bliźniego. W ten sposób potrafił on stworzyć syntezę działalności ewangelicznej i wychowawczej.

 

 

Polecamy:

Ojciec i Nauczyciel Młodzieży- przygotowania do 200.rocznicy urodzin św. Jana Bosko

 

Wspierają nas


Kontakt

Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!"
ul. Totus Tuus 34
30-610 Kraków

centrum@janpawel2.pl

+48 12 257 53 06
509 820 102

konta bankowe

Polecane książki

Copyright 2010 © Centrum Jana Pawła II
Design by CHABER