Strona Główna Centrum Wolontariatu "Superwizja w wolontariacie"- zakończenie szkoleń
"Superwizja w wolontariacie"- zakończenie szkoleń PDF Drukuj Email

W dniach od 7 września do 5 października br. w Centrum Wolontariatu prowadzone były szkolenia dla wolontariuszy w ramach projektu pn. "AKADEMIA  WOLONTARIATU” zrealizowanego przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.  W sobotę uczestnikom I modelu pn. "Superwizja w  wolontariacie - wymiar teoretyczny i praktyczny” wydano certyfikaty. 

WSZYSTKIM  UCZESTNIKOM  SZKOLEŃ  DZIĘKUJEMY  ZA  ZAINTERESOWANIE! GRATULUJEMY   ZDOBYWCOM  CERTYFIKATÓW!

Katarzyna Wojtanowicz, trener i superwizor prowadziła zajęcia z superwizji.  Uczestnicy warsztatów poznawali w szerokim zakresie istotę: "Superwizja w wolontariacie”, kim jest superwizor i  jak wdrażać superwizję w wolontariacie; co należy robić, aby być dobrym superwizorem, czyli osobą, która udziela wsparcia i pozwala przyjrzeć się swojej pracy, co  znacznie umożliwia rozwój i uczenie się a to z kolei wypływa na lesze funkcjonowanie danej organizacji wolontaryjnej.  Ponadto słuchacze uczyli się o zadaniach ,,superwiora”, sposobach doskonalenia pracy grupy, kształtowaniu dobrych praktyk, właściwych nawykach i standardach pracy, o tworzeniu dobrych wzorców komunikacji grupowej i indywidualnej oraz jak prowadzić sesje superwizyjne. Dzięki tym warsztatom uczestnicy zdobyli wiedzę jak radzić sobie ze stresem, doskonalić sposoby komunikacji,  zwiększyć efektywność zarządzania w grupie, organizacji, przeciwdziałać wypaleniu wolontariuszy i zapewniać odpowiednie warunki do pracy wolontariuszom. Na szkolenia z superwizji zgłosiło się 14 osób, 6 osób ukończyło zajęcia ze 100 % obecnością a 5 z 80%. Wydano 11 certyfikatów.

,,Akademia Wolontariatu” to projekt Centrum Jana Pawła II ,,Nie lękajcie się!” w ramach promocji i organizacji wolontariatu. Zajęcia podzielone są wg. dwóch modeli: I model pn. ,,Superwizja w  wolontariacie - wymiar teoretyczny i praktyczny” oraz  II model pt. ,,Nauczmy się rozumieć nawzajem- warsztaty języka migowego”, które rozpoczęły się dopiero w dniu 28 września a ich koniec przewidziany jest na 23 listopada br

 

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym

Województwa MałopolskiegoFoto: Renata Szczupak, Mateusz Szczerbiński

 

Wspierają nas


Kontakt

Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!"
ul. Totus Tuus 34
30-610 Kraków

centrum@janpawel2.pl

+48 12 257 53 06
509 820 102

konta bankowe

Polecane książki

Copyright 2010 © Centrum Jana Pawła II
Design by CHABER