Strona Główna Centrum Wolontariatu Wolontariusze na ŚDM Kraków POSZUKIWANI!
Wolontariusze na ŚDM Kraków POSZUKIWANI! PDF Drukuj Email

Kard. Stanisław Dziwisz poinformował, że Światowe Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 r. odbędą się w dniach 26-31 lipca. W czasie konferencji prasowej z tej okazji ks. Rafał Buzała zachęcał młodych, żeby już zaczęli myśleć o ŚDM w 2016 r. „Przeżycie ŚDM w dużej mierze zależy od inicjatyw, kreatywności i kompetencji wolontariuszy. To oni stanowią wizytówkę ŚDM. Chcemy pozytywnie wykorzystać potencjał młodych ludzi z Polski i zagranicy” - mówił ks. Buzała i dodawał, że zależy mu na wzbudzeniu świadomości w młodych, że „razem możemy więcej”.

 

 

Katarzyna Kucik z sekcji personalnej podkreśliła, że na profil idealnego wolontariusza składać się będą przede wszystkim świadectwo wiary, kompetencje komunikacyjne (w tym znajomość języków obcych), doświadczenie poprzednich ŚDM oraz działalność charytatywną lub w organizacjach pozarządowych. Komitet Organizacyjny przewiduje szkolenia dla wolontariuszy ŚDM 2016. Bp Damian Muskus zaznaczył, że w czasie ŚDM w Krakowie planowane jest spotkanie papieża z wolontariuszami. W Światowych Dniach Młodzieży w Rio de Janeiro zaangażowanych było ok. 6 tys. wolontariuszy. Bp Damian Muskus szacuje, że podobna liczba będzie potrzebna w Polsce.


KONTAKT:

Sekcja Personalna Komitetu Organizacyjnego ŚDM:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

www.krakow2016.com

Źródło: www.ekai.pl

* * *

Cóż takiego skłania wolontariusza do poświęcenia swego życia dla innych? Przede wszystkim naturalny odruch serca, który przynagla każdego człowieka do pomocy drugiemu — swemu bliźniemu. Jest to bez mała «prawo istnienia». Wolontariusz, gdy bezinteresownie może dać innym coś z siebie, doświadcza radości, która przewyższa to, czego dokonał. Z tego właśnie powodu wolontariat jest szczególnym czynnikiem sprzyjającym postępowi na drodze humanizacji: dzięki różnym formom solidarności i służby, które promuje i konkretyzuje, uwrażliwia społeczeństwo na godność człowieka i na jego różne potrzeby. Działalność wolontariatu prowadzi do doświadczenia, że człowiek w pełni realizuje się wyłącznie wtedy, gdy kocha i daje siebie innym.

Przesłanie Papieża na zakończenie Międzynarodowego Roku Wolontariatu ,,Miłość najwspanialszą formą ewangelizacji”/ Jan Paweł II, 5.12.2001 r.

 

Wspierają nas


Kontakt

Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!"
ul. Totus Tuus 34
30-610 Kraków

centrum@janpawel2.pl

+48 12 257 53 06
509 820 102

konta bankowe

Polecane książki

Copyright 2010 © Centrum Jana Pawła II
Design by CHABER