Strona Główna Centrum Trwajmy w modlitwie za Kraków
Trwajmy w modlitwie za Kraków PDF Drukuj Email
piątek, 20 lipca 2012 13:36

Diakonia Modlitwy Sekretariatu ds. Nowej Ewangelizacji Archidiecezji Krakowskiej zaprasza do wspólnej modlitwy w intencji październikowej ewangelizacji Krakowa.

W sobotę, 28 lipca o godz. 17:00 w Sanktuarium Bł. Jana Pawła II
zostanie odprawiona uroczysta Msza św. a po niej odbędzie się czuwanie przed Najświętszym Sakramentem, które poprowadzi Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym KRZEW WINNY z Krakowa.

Niech słowa Błogosławionego Jana Pawła II i Jego modlitwa za nasze miasto przypomną nam o odpowiedzialności jaką ponosimy za siebie na wzajem i zachęcą do wspólnej modlitwy, aby Kraków był miastem w którym jego mieszkańcy będą świadkami Chrystusa.

Patrzę na Kraków. Mój Kraków, miasto mojego życia. Miasto naszych dziejów. I powtarzam słowa modlitwy, która codziennie wraca na moje wargi: ,,Boże, Rządco i Panie narodów, z ręki karności Twojej racz nas nie wypuszczać:- słowa wielkiego Piotra Skargi, którego szczątki doczesne spoczywają w krakowskim kościele świętych Piotra i Pawła.

I dalej: ,,Dziękujemy Ci, że ojców naszych wyprowadziłeś z rąk ciemiężców, najeźdźców i nieprzyjaciół... że po latach niewoli obdarzyłeś nas na nowo wolnością i pokojem".I teraz znowu -Teraz, kiedy tyle sił potrzeba narodowi, aby zachować wolność, prosimy Cię, Boże: napełnij nas mocą Twojego Ducha. Uspokój serca, dodaj ufności w Twoją miłość... Wzbudź w narodzie chęć do cierpliwej walki o zachowanie pokoju i wolności. Spraw, abyśmy co dzień stawali się zdolnymi własnymi rękami i społeczną solidarnością, wpatrzeni w tajemnicę Twojego Krzyża, budować naszą wspólną przyszłość.

Boże, niech Duch Święty zmienia oblicze naszej ziemi i umacnia Twój lud... Niech pomaga zachować Twoje królestwo w życiu osobistym i rodzinnym, w życiu narodowym, społecznym, państwowym.

Chroń nas przed egoizmem indywidualnym, rodzinnym, społecznym. Nie pozwól, żeby mocniejszy gardził słabszym. Broń nas przed nienawiścią i uprzedzeniem wobec ludzi innych przekonań. Naucz nas zwalczać zło, ale widzieć brata w człowieku, który źle postępuje i nie odbierać mu prawa do nawrócenia. Naucz każdego z nas dostrzegać własne winy, byśmy nie zaczynali dzieła odnowy od wyjmowania źdźbła z oka brata.

Naucz nas widzieć dobro wszędzie tam, gdzie ono jest, natchnij nas zapałem do ochraniania go, wspierania i bronienia z odwagą.

Zachowaj nas od uczestniczenia w zakłamaniu, które niszczy nasz świat. Daj odwagę życia w prawdzie.

Obdarzaj nas chlebem codziennym. Błogosław naszej pracy.

Boże, Rządco i Panie narodów!
Chryste, któryś nas do końca umiłował...

Maryjo, Królowo Polski... Amen.


/Jan Paweł II, Przemówienie powitalne na Błoniach - Kraków, 10 czerwca 1987 r./


ZOBACZ TAKŻE:

Katolicka Agencja Informacyjna o projekcie ewangelizacji Krakowa

 

Wspierają nas


Kontakt

Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!"
ul. Totus Tuus 34
30-610 Kraków

centrum@janpawel2.pl

+48 12 257 53 06
509 820 102

konta bankowe

Polecane książki

Copyright 2010 © Centrum Jana Pawła II
Design by CHABER