Strona Główna Centrum Wątki mistyczne we wczesnych poematach Karola Wojtyły
Wątki mistyczne we wczesnych poematach Karola Wojtyły PDF Drukuj Email
czwartek, 06 marca 2008 17:03

?Wątki mistyczne we wczesnych poematach Karola Wojtyły? to tytuł kolejnego wykładu z cyklu ?Jan Paweł II ? Posługa Myślenia?, który odbył się dzisiaj ? 6 marca 2008 roku w siedzibie Centrum przy ulicy Kanoniczej 18. Wykłady te są organizowane wspólnie przez Centrum Jana Pawła II ?Nie lękajcie się!? oraz Ośrodek Badań nad Myślą Jana Pawła II przy Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie i są skierowane do wszystkich ? nie tylko do studentów - którzy pragną pogłębić myśl Karola Wojtyły ? Jana Pawła II.

Pani prof. dr hab. Zofia Zarębianka w swoim wykładzie starała się wskazać na te elementy poezji Karola Wojtyły, które wskazują na pewną duchową dojrzałość tekstu. Niezwykłe było w tej poezji promieniowanie autora na treść. Nadaje to tymże tekstom szczególny status. Karola Wojtyła zaprasza w tych poematach do wspólnego poszukiwania i odkrywania Prawdy i pewnego namysłu nad nią ? wskazuje to na ich personalistyczne nacechowanie. Autor ? młody Karola Wojtyła ? jest tutaj Sługą Sensu, który wprowadza czytającego w przestrzenie metafizyczne czy religijne ? zakończyła pani Profesor.

* * *

Na kolejny wykład z cyklu "Jan Paweł II. Posługa myślenia" zapraszamy dopiero pod koniec kwietnia. 24 kwietnia, jak zwykle o godzinie 17.00 w Centrum przy ul. Kanoniczej 18 odbędzie się wykład prof. dr hab. Renaty Przybylskiej (UJ) pod tytułem: ?O języku listów Karola Wojtyły do Mieczysława Kotlarczyka?.

 

Wspierają nas


Kontakt

Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!"
ul. Totus Tuus 34
30-610 Kraków

centrum@janpawel2.pl

+48 12 257 53 06
509 820 102

konta bankowe

Polecane książki

Copyright 2010 © Centrum Jana Pawła II
Design by CHABER