Strona Główna Centrum Bp Szkodoń: rocznica śmierci Jana Pawła II duchową mobilizacją
Bp Szkodoń: rocznica śmierci Jana Pawła II duchową mobilizacją PDF Drukuj Email
środa, 02 kwietnia 2008 17:11

Kilka tysięcy krakowian modliło się w kościele św. Piotra i Pawła o jak najszybszą beatyfikację Jana Pawła II. Mszy św. w tej intencji przewodniczył krakowski biskup pomocniczy Jan Szkodoń.

Biskup powiedział w homilii, że rocznica śmierci Jana Pawła II to czas trwania ?w wielkiej modlitwie wdzięczności za jego osobę, jego mądrość, dynamizm apostolski, za jego pokorę i za wszystko, co Bóg uczynił przez niego w Kościele i świecie, w Polsce i w życiu wielu z nas?. - Chyba wielu może tak powiedzieć: moje życie prawdopodobnie wyglądałoby inaczej, gdyby nie on i jego pontyfikat ? podkreślał. Hierarcha zauważył, że Jan Paweł II patrzył na swoje życie, posługę i na drugiego człowieka w perspektywie wieczności i cały był oddany Bogu. - W Chrystusie i Jego Ewangelii widział światło i to światło przekazywał całemu światu: słowem, postawą, w licznych podróżach po całym świecie. Było też światło cierpienia duchowego, o którym wiemy niewiele i fizycznego, które znamy lepiej. Całe jego życie, szczególnie pontyfikat, to było światło Boże i potężnym światłem była jego śmierć ? mówił. Biskup podkreślił, że trzecia rocznica odejścia Jana Pawła II do Domu Ojca to także czas rachunku sumienia i refleksji, jak dar jego pontyfikatu, życia i cierpienia owocuje w każdym z nas. - Dzisiejsza rocznica niech będzie duchową mobilizacją. Niech nas mobilizuje, abyśmy wciąż na nowo poznawali jego życie, naśladowali jego heroiczną miłość do Boga i człowieka, jego gorliwość i odwagę apostolską, abyśmy coraz bardziej wprowadzali w codzienność jego nauczanie, w nasze życie indywidualne, rodzinne i społeczne ? wzywał.

Po Mszy św. krakowianie wysłuchali na Rynku Głównym plenerowego koncertu ?Siedem Pieśni Marii?. Wieczorem wierni zgromadzą się pod papieskim oknem na placu przed Pałacem Arcybiskupów Krakowskich.

 

Wspierają nas


Kontakt

Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!"
ul. Totus Tuus 34
30-610 Kraków

centrum@janpawel2.pl

+48 12 257 53 06
509 820 102

konta bankowe

Polecane książki

Copyright 2010 © Centrum Jana Pawła II
Design by CHABER