Strona Główna Centrum W poszukiwaniu radosnej prawdy?
W poszukiwaniu radosnej prawdy? PDF Drukuj Email
piątek, 18 kwietnia 2008 17:15

18 kwietnia 2008 roku po raz kolejny Centrum Jana Pawła II ?Nie lękajcie się!? gościło ?Młodych Akademików?, którzy razem ze swoim wykładowcą katechetyki ks. dr Tadeuszem Noskiem podjęli wysiłek poszukiwania ?Gaudium Veritatis?. Spotkanie, które odbyło się w Centrum było połączeniem wykładu otwartego, na który mógł przyjść każdy, kto pragnął pogłębić swoją znajomość nauczania Ojca Świętego oraz wykładu akademickiego w ramach zajęć z katechetyki dla młodych studentów kierunku teologia dla świeckich ? specjalizacja katechetyczna, na Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie.

Czymże jest ta radosna prawda, którą młodzi akademicy pragną odnaleźć? To Bóg w Jezusie Chrystusie jest drogą, prawdą i życiem. Jak ją, lub raczej Jego odnaleźć i jednocześnie ? jako katecheta ? pomóc odnaleźć innym? No właśnie: ewangelizować i katechizować ? ale jak?

Na to pytanie uczestnicy wykładu będą starali się odpowiedzieć na comiesięcznych spotkaniach. Ks. dr Tadeusz Nosek podjął się niezwykłego i trudnego zadania zapoznania przyszłych katechetów oraz wszystkich zainteresowanych uczestniczących w wykładzie z metodami i sposobami, dzięki którym każdy z nas będzie w stanie ?przebić się? w gąszczu informacji, jaki serwuje nam dzisiejszy, zabiegany świat z tą informacją najważniejszą: Dobrą Nowiną.

* * *

Kolejne spotkanie już w maju! Dokładna data zostanie podana w kalendarium na stronie głównej. Serdecznie zapraszamy!!!

 

Wspierają nas


Kontakt

Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!"
ul. Totus Tuus 34
30-610 Kraków

centrum@janpawel2.pl

+48 12 257 53 06
509 820 102

konta bankowe

Polecane książki

Copyright 2010 © Centrum Jana Pawła II
Design by CHABER