Strona Główna Centrum "Kraków Jana Pawła II" - wystawa fotografii Adama Bujaka
"Kraków Jana Pawła II" - wystawa fotografii Adama Bujaka PDF Drukuj Email
czwartek, 12 czerwca 2008 17:28

Miejsca bliskie Janowi Pawłowi II utrwalone w fotografii przez Adama Bujaka można poznać dzięki wystawie ?Kraków Jana Pawła II?

- Ta wystawa to nasz hołd Janowi Pawłowi II (...)- powiedział kardynał Stanisław Dziwisz. W rozmowie z dziennikarzami dodał, że wystawa odpowiada na zapotrzebowanie ludzi, którzy przybywają do Krakowa, by iść śladami Jana Pawła II, ?dotknąć miejsc związanych z Ojcem Świętym?. - Ta wystawa pomaga ludziom - uważa kardynał.

Na fotografiach są miejsca bardzo znane - Wawel, Bazylika Mariacka, Bazylika oo. Franciszkanów z witrażami Stanisława Wyspiańskiego, ale także Kościół św. Józefa w Podgórzu czy kamieniołom w Zakrzówku, gdzie Karol Wojtyła pracował podczas okupacji.

Dzięki wystawie można dowiedzieć się, jak wyglądało mieszkanie Karola Wojtyły na ul. Kanoniczej i miejsce jego pracy w Kaplicy Arcybiskupów Krakowskich, gdzie podejmował najważniejsze decyzje i pisał książki.

Papieża Jana Pawła II widzowie mogą zobaczyć podczas uroczystości religijnych, oficjalnych spotkań
i w chwilach modlitwy.

- Zależało mi na pokazaniu najistotniejszych miejsc, po których chodził, z którymi stykał się najpierw ksiądz Karol
Wojtyła, potem biskup, kardynał, Jan Paweł II - mówił Adam Bujak. Dodał, że to nie tylko miejsca. Na fotografiach jest bożonarodzeniowa rozświetlona choinka na Wawelu i Dzwon Zygmunta, który bił za każdym razem, gdy Ojciec Święty przyjeżdżał do Polski.Wystawę, którą zobaczyć można do 13 lipca w Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!" przy
ul. Kanoniczej 18 w Krakowie zorganizowały Katolickie Centrum Kultury i Wydawnictwo Biały Kruk.

 

Wspierają nas


Kontakt

Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!"
ul. Totus Tuus 34
30-610 Kraków

centrum@janpawel2.pl

+48 12 257 53 06
509 820 102

konta bankowe

Polecane książki

Copyright 2010 © Centrum Jana Pawła II
Design by CHABER