Strona Główna Centrum Msza święta o rychłą beatyfikację i kanonizację Sługi Bożego Jana Pawła II
Msza święta o rychłą beatyfikację i kanonizację Sługi Bożego Jana Pawła II PDF Drukuj Email
czwartek, 07 sierpnia 2008 18:13


"Jaki dług??NIEOBLICZALNY...

Przekraczający granice pięknego Krakowa i nie mniej pięknej Polski. To dług płynący z tego niesamowitego wkładu Papieża - Polaka w dzieje ludzkości, świata, w dzieje także i Polski.

"Każdy z nas, zwłaszcza Krakowiacy, musimy przypatrzeć się jak spłata tego długu wygląda. I ta Msza św. w Kościele św. św. Piotra i Pawła jest tym krakowskim wysiłkiem, krakowską odpowiedzią na ten wielki dług jakiśmy wszyscy zaciągnęli."

W niedzielę, 7 września br. w kościele św. św. Piotra i Pawła w Krakowie odbyła sie Msza święta oraz koncert z cyklu Koncerty z Janem Pawłem II.

Mszy świętej przewodniczył i homilię wygłosił Jego Eminencja ks. kard. Stanisław Nagy.

Podczas homilii Kardynał nawiązał do Ewangelii mówiącej o upomnieniu błądzącego współbrata:"I dlatego też ten sens dla okazania dzisiejszej niedzieli, jakim jest Liturgia Słowa, zamyka się do współodpowiedzialności za zbawienie także i drugich. Bliskich, dalekich, ale może i tych z naszego najbliższego otoczenia.""Nie możemy stanąć wobec tego obojętni. Należy upomnieć tych, którzy zabłądzili. Zwłaszcza, gdy są to nasi najbliżsi. Wówczas, gdy wydaje się, że nic już nie pomaga może pomóc życzliwe, pełne miłości upomnienie."


Przewodniczący Liturgii podkreślił również udział Ojca Świętego Jana Pawła II w walce o obronę życia:

"Obok tego biegania po całym świecie z żaglem Ewangelii, troska i pasja - RATOWAĆ LUDZKIE ŻYCIE NA ŚWIECIE - była jego składnikiem świętości. To alarmująca pasja w stosunku do tego, co dzisiaj dzieje się z życiem. Dziś ludzie niemal dostali obłędu, by niszczyć życie."

Po Mszy św. odbył się koncert Capelli Cracoviensis pod dyrekcją pana Macieja Tworka. Capella Cracoviensis wykonała Mszę Koronacyjną C - Dur Wolfganga Amadeusza Mozarta, zaś Zespół Madrygalistów Capelli Cracoviensis zaprezentował utwory Mikołaja Zieleńskiego.

 

Wspierają nas


Kontakt

Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!"
ul. Totus Tuus 34
30-610 Kraków

centrum@janpawel2.pl

+48 12 257 53 06
509 820 102

konta bankowe

Polecane książki

Copyright 2010 © Centrum Jana Pawła II
Design by CHABER