Strona Główna Centrum Warsztaty dla najmłodszych
Warsztaty dla najmłodszych PDF Drukuj Email
poniedziałek, 15 września 2008 18:21

Najstarsi dobrze pamiętają Karola Wojtyłę.
Trochę młodsi ? Papieża Polaka.
Nowe pokolenie zdążyło pokochać Jana Pawła II.
Najmłodszym została tylko tradycja i pamięć?Od 15 września do 10 października 2008 r., w Centrum Jana Pawła II ?Nie lękajcie się!? w Krakowie miała miejsce akcja Warsztaty dla najmłodszych. Projekt oparty jest na projekcji filmu animowanego " Felicjanek 10" reż. Pani Anny Kaszuby - Dębskiej oraz wystawa kadrów książki o tym samym tytule autorstwa Pana Łukasza Dębskiego. Ponadto, zaproponowano wiele innych atrakcji.

Głównym celem projektu jest upowszechnianie i twórcze rozwijanie wśród najmłodszych świadomości o Ojcu Świętym Janie Pawle II poprzez warsztaty oparte na przedstawieniu kilku faktów z życia małego Karola. To także możliwość zapoznania najmłodszego pokolenia, które nie poznało Ojca Świętego Jana Pawła II, z Jego Osobą, działalnością, przesłaniem, jakie nam pozostawił, tak, by pamięć o najwybitniejszym Polaku trwała nieustannie.

Jest to unikatowa akcja na świecie, oparta na jedynej dotąd powstałej kreskówce o dzieciństwie Karola Wojtyły. Patronat Honorowy nad akcją podjęli: JE ks. kard. Stanisław Dziwisz, Prezydent Miasta Krakowa prof. Jacek Majchrowski, Marszałek Województwa Małopolskiego Marek Nawara oraz Małopolski Kurator Oświaty Artur Dzigański.
Druga edycja Warsztatów odbędzie się od 27 kwietnia do 5 czerwca 2009 r. w Centrum Jana Pawła II przy ulicy Kanoniczej 18 w Krakowie.DO REALIZACJI WARSZTATÓW ZAPRASZAMY WSZYSTKIE MIASTA W POLSCE!!!

Wszelkie informacje uzyskac można w sekretariacie Centrum pod numerem tel.: 012 429 64 71 lub pisząc na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

Wspierają nas


Kontakt

Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!"
ul. Totus Tuus 34
30-610 Kraków

centrum@janpawel2.pl

+48 12 257 53 06
509 820 102

konta bankowe

Polecane książki

Copyright 2010 © Centrum Jana Pawła II
Design by CHABER