Strona Główna Centrum Dołącz do grona wspierających budowę Centrum Jana Pawła II
Dołącz do grona wspierających budowę Centrum Jana Pawła II PDF Drukuj Email
środa, 04 lutego 2015 09:12

Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!” w Krakowie jest szczególną przestrzenią, która zachowuje i przybliża dziedzictwo świętego papieża, bogactwo jego nauczania, będącego drogowskazem również dla przyszłych pokoleń.

„Stąd nasza odpowiedzialność, aby to dziedzictwo udostępniać, ale także pochylać się nad nim twórczo, by w jego świetle podejmować nowe wyzwania, przed jakimi staje Kościół i współczesna Polska i świat” - mówił metropolita krakowski w dniu erygowania Sanktuarium Świętego Jana Pawła II. Do tego miejsca - w tajemnicy świętych obcowania - powrócił Jan Paweł II, aby stąd promieniowała jego myśl, jego mądrość i jego świętość na Polskę i na świat.

Od samego początku budowy Centrum powstaje dzięki hojności ofiarodawców.

W pierwszym etapie budowy powstały już budynki: Sanktuarium Świętego Jana Pawła II, Centrum Wolontariatu i Instytutu Jana Pawła II. Aktualnie powstaje budynek, w którym będzie siedziba m.in. Muzeum poświęconego życiu i działalności Jana Pawła II.

Dziękujemy wszystkim, którzy swoimi ofiarami wspierają budowę Centrum. Widocznym znakiem szczodrobliwości ofiarodawców są ściany Kościoła Relikwii zarówno te na zewnątrz, jak i te znajdujące się wewnątrz świątyni, na których znajdują się imiona i nazwiska wspierających budowę Centrum Jana Pawła II w Krakowie. Upamiętnianie darczyńców wpierających budowę kościołów ma wielką tradycję albowiem nawet w najstarszych świątyniach można zobaczyć tablice przypominające o osobach, które szczególnie zasłużyły się w powstaniu miejsc sakralnych.Osoby indywidualne, które zechciałyby wesprzeć budowę Centrum Jana Pawła II w Krakowie kwotą 1.500 zł i wyższą zostaną uhonorowani pamiątkowymi tablicami - cegiełkami. Będzie to wyjątkowy dowód wdzięczności, który nie tylko przetrwa setki lat, ale będzie pięknym świadectwem dla przyszłych pokoleń o naszej miłości do największego z rodu Polaków - świętego Jana Pawła II. Firmy i instytucje prosimy o kontakt z biurem Centrum.

Wpłaty można kierować na nr konta:

49 8589 0006 0000 0030 4342 0001

Adres banku:
Bank Spółdzielczy Rzemiosła
ul. Dunajewskiego 7
31-133 KrakówPrzypominamy, że W każdą niedzielę o godz. 12.30 w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie jest sprawowana Msza św. w intencji ofiarodawców, dobroczyńców i pielgrzymów oraz w intencji próśb i podziękowań złożonych w minionym tygodniu. Również podczas nabożeństwa do św. Jana Pawła II sprawowanego w ciągu tygodnia po każdej Mszy św., modlimy się w intencji ofiarodawców i ich rodzin.

 

Wspierają nas


Kontakt

Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!"
ul. Totus Tuus 34
30-610 Kraków

centrum@janpawel2.pl

+48 12 257 53 06
509 820 102

konta bankowe

Polecane książki

Copyright 2010 © Centrum Jana Pawła II
Design by CHABER