Strona Główna Centrum "Jan Paweł II - niecodzienny"
"Jan Paweł II - niecodzienny" PDF Drukuj Email
niedziela, 14 czerwca 2009 22:10

W sobotę 13 czerwca trzydziestoosobowa grupa słuchaczy Radia VOX FM miała okazję odwiedzić na co dzień niedostępne miejsca związane ze Sługą Bożym Janem Pawłem II. Akcja została przeprowadzona wspólnie przez Centrum Jana Pawła II i krakowską rozgłośnię w ramach cyklu "Zwiedzanie z Radiem VOX".

 

Trwająca kilka godzin wizyta rozpoczęła się od Pałacu Biskupów Krakowskich. Słuchacze Radia VOX FM mogli zobaczyć "z drugiej strony" słynne Okno Papieskie oraz pomieszczenia, w których mieszkał i pracował Karol Wojtyła, a także kurialną kaplicę, w której codziennie się modlił. Kolejnym punktem programu była wizyta z przewodnikiem w Muzeum Archidiecezjalnym Karola Wojtyły.

Na zakończenie grupa miała możliwość zwiedzenia Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!", w tym niedostępnych na co dzień dla turystów pomieszczeń na I piętrze tej należącej do Kapituły Wawelskiej renesansowej kamienicy, zwanej "Małym Wawelem". Można było tu zapoznać się z projektem architektonicznym powstającego w Łagiewnikach Centrum, a także zobaczyć oryginały osobistych dokumentów Karola Wojtyły - w tym własnoręcznie pisany przez niego życiorys. Szczególną ciekawość wzbudził pierwszy dokument, który papież podpisał podczas konklawe w 1978 roku. Rozpoczął jego pisanie jako kardynał Wojtyła; mniej więcej pośrodku kartki A4 zanotowana jest godz. 17.15 i podpis już Jana Pawła II...

Na pamiątkę wszyscy uczestnicy otrzymali książkę Jana Pawła II "Wstańcie, chodźmy" z dedykacją ks. kard. Stanisława Dziwisza.

Wizyta cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Po ogłoszeniu możliwości uzyskania wejściówek na to spotkanie w Radiu VOX FM wieszały się wszystkie linie - opowiadał słuchaczom Mariusz Kuś, dyrektor ds. promocji VOX FM w Krakowie. - To znaczy, że ponad 6 tys. osób jednocześnie próbowało się dodzwonić, by uzyskać bilet.

 

Wspierają nas


Kontakt

Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!"
ul. Totus Tuus 34
30-610 Kraków

centrum@janpawel2.pl

+48 12 257 53 06
509 820 102

konta bankowe

Polecane książki

Copyright 2010 © Centrum Jana Pawła II
Design by CHABER