Strona Główna Centrum Kard. Dziwisz poświęcił Most Miłosierdzia
Kard. Dziwisz poświęcił Most Miłosierdzia PDF Drukuj Email
czwartek, 14 lipca 2016 11:57

Otwarty dziś "Most Miłosierdzia" usprawni komunikację pieszą między Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!" i Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Będzie to z pewnością istotne udogodnienie dla uczestników Światowych Dni Młodzieży i wszystkich pielgrzymów nawiedzających sanktuaria na Białych Morzach i w Łagiewnikach. Podczas poświęcenia kładki kard. Stanisław Dziwisz nadał jej nazwę Most Miłosierdzia.

"Wykorzystujemy nazwę jubileuszu, gdyż chcemy o miłosierdziu ciągle przypominać, bo Kraków jest stolicą Bożego Miłosierdzia i stąd ma wyjść iskra, która zapali i przygotuje świat na spotkanie z Panem Jezusem – powiedział kard. Dziwisz.

Metropolita Krakowski dodał, że podejmowanych jest wiele działań, aby na Światowe Dni Młodzieży przybyło jak najwięcej młodych ludzi z całego świata i ciesząc się tym, co duchowego posiada Kraków, zabrali wspomnianą iskrę do rodzinnych miejscowości. – Most łączy, niech więc połączy wszystkie instytucje, niech będzie symbolem łączności ludzi dobrej woli – stwierdził Metropolita Krakowski.

Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski podkreślił, że most to kolejne udogodnienie dla turystów. „Te sanktuaria są położone blisko siebie. Funkcjonuje już układ drogowy, który je łączy i można z niego korzystać, ale to jest spora odległość. Ta kładka powoduje, że ta odległość się zmniejsza” – powiedział.

„Ta kładka ułatwi nam zapewnienie bezpieczeństwa w czasie Światowych Dni Młodzieży. Jest to bardzo ważna kładka pod względem bezpieczeństwa i logistyki. Cieszę się, że udało się ją oddać teraz” – dodał natomiast wojewoda małopolski Józef Pilch.

Oddany obiekt jest ciekawy pod względem architektonicznym, wkomponowany w krajobraz otaczający sanktuaria. Zadbano również o miejsce, w którym będzie można odpocząć, co może być szczególnie ważne dla osób starszych. Jak wynika z badań ruchu turystycznego, z inwestycji korzystać może nawet 2 mln osób rocznie, bo tylu właśnie gości odwiedza krakowskie sanktuaria.

30 lipca obydwa sanktuaria odwiedzi papież Franciszek.

 

Galeria zdjęć.

Relacja video, video 2.

 

Wspierają nas


Kontakt

Centrum Jana Pawła II
ul. Kanonicza 18
31-002 Kraków

centrum@janpawel2.pl

+48 12 429 64 71
+48 12 429 65 71
509 820 102

konta bankowe

Polecane książki

Copyright 2010 © Centrum Jana Pawła II
Design by CHABER