Strona Główna Centrum Kard. Dziwisz: "Jeszcze czuję uścisk ręki Ojca Świętego, kiedy żegnał się ze mną bez słów"
Kard. Dziwisz: "Jeszcze czuję uścisk ręki Ojca Świętego, kiedy żegnał się ze mną bez słów" PDF Drukuj Email
sobota, 01 kwietnia 2017 20:41

"Widzieliśmy, że zbliża się Jego odejście, było to dla nas wielkie przeżycie. Liczyliśmy się z tym, że może to nastąpić każdego dnia – mówił na antenie Radia Kraków kardynał Stanisław Dziwisz, emerytowany arcybiskup krakowski. W dwunastą rocznicę odejścia św. Jana Pawła II do Domu Ojca kardynał Dziwisz był gościem specjalnego wydania audycji „Oko w oko”.

Emerytowany arcybiskup krakowski, który u boku Jana Pawła II pracował 39 lat, opowiedział na antenie Radia Kraków o ostatnim dniu życia papieża. Ojciec Święty żegnał się z najbliższymi współpracownikami – kardynałami, lecz również osobami pełniącymi służbę w papieskim apartamencie. – To było dla mnie najbardziej wzruszające – wspominał kardynał, który o 21.37, w chwili śmierci, czuwał przy Janie Pawle II. – Jeszcze czuję uścisk Jego ręki, kiedy żegnał się ze mną bez słów. Potem śledziliśmy monitor, patrząc na bicie serca, aż w pewnym momencie ono ustało.

Kardynał wyznał, że wciąż prosi św. Jana Pawła II o wstawiennictwo i sam otrzymuje wiele listów od ludzi, którzy doznali nawrócenia lub łaski zdrowia. – On po prostu jest bardzo obecny w życiu ludzi, a jak czasem sam mam jakieś sprawy, to nieraz po cichu Mu mówię: „Służyłem Ci tyle lat, to teraz czekam na wsparcie”.


POSŁUCHAJ RELACJI


źródło: Radio Kraków
fot. Marek Lasyk

 

Wspierają nas


Kontakt

Centrum Jana Pawła II
ul. Kanonicza 18
31-002 Kraków

centrum@janpawel2.pl

+48 12 429 64 71
+48 12 429 65 71
509 820 102

konta bankowe

Polecane książki

Copyright 2010 © Centrum Jana Pawła II
Design by CHABER