Strona Główna Centrum Abp Jędraszewski do kapłanów: w papieskim Sanktuarium na Białych Morzach trwa nowy rozdział posługi św. Jana Pawła II
Abp Jędraszewski do kapłanów: w papieskim Sanktuarium na Białych Morzach trwa nowy rozdział posługi św. Jana Pawła II PDF Drukuj Email
wtorek, 11 kwietnia 2017 08:27

Kilka dni temu abp Marek Jędraszewski skierował zaproszenie do wszystkich kapłanów archidiecezji krakowskiej, by wraz z parafianami przybywali na archidiecezjalne nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II, które w papieskim Sanktuarium w Krakowie odbywa się 22. dnia każdego miesiąca.

"Człowiek tęskni za spotkaniem z Bogiem, a pielgrzymki kierują jego myśl ku przystani, do której może zawinąć na szlaku swoich religijnych poszukiwań" - przypomniał metropolita krakowski słowa św. Jana Pawła II na temat teologicznych i duszpasterskich aspektów pielgrzymowania do sanktuariów, które "jako miejsca modlitwy są niczym kamienie milowe wskazujące drogę dzieciom Bożym wędrującym po ziemi".

Kierując specjalny list do proboszczów archidiecezji krakowskiej, hierarcha wyraził radość, że na jej terenie jest wiele miejsc do których wierni mogą udać się z pielgrzymką, która - jak nauczał św. Jan Paweł II - jest "symbolem indywidualnej wędrówki człowieka wierzącego śladami Odkupiciela" (Bulla „Incarnationis mysterium” 7).

Kwietniowe rocznice: odejścia do Domu Ojca i kanonizacji św. Jana Pawła II stały się okazją, by podkreślić, że w papieskim Sanktuarium w Krakowie na Białych Morzach trwa nowy rozdział posługi Jana Pawła II. "Tak jak kiedyś - jako Metropolita Krakowski, a później Biskup Rzymu - stawiał przed nami drogowskazy i zachęcał do otwarcia drzwi naszych serc Chrystusowi, jedynemu Odkupicielowi człowieka, tak dzisiaj w tajemnicy świętych obcowania wyprasza u Boga dary dla wszystkich, którzy proszą Go o wstawiennictwo"- zauważa metropolita.

Abp Jędraszewski podkreśla także, że "papieskie sanktuarium w Krakowie jest najważniejszym ośrodkiem kultu i pamięci największego z rodu Polaków i świętego papieża", dlatego "archidiecezjalne nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II" obchodzone każdego 22. dnia miesiąca "powinno stać się cyklicznym wydarzeniem w życiu naszej Archidiecezji" - dodaje hierarcha.

Na zakończenie listu metropolita krakowski podziękował księżom dziekanom, proboszczom i wikariuszom, którzy wraz z wiernymi przybywają do papieskiego sanktuarium na comiesięczne uroczystości. Hierarcha zachęcił także, aby wzorem poprzednich lat parafialne pielgrzymki na Białe Morza były nadal organizowane.

"Niech wstawiennictwo Apostoła Bożego Miłosierdzia – św. Jana Pawła Wielkiego będzie dla nas źródłem siły w prowadzeniu wiernych na ostateczne spotkanie z Miłosiernym Ojcem" - zakończył list do kapłanów archidiecezji krakowskiej abp. Jędraszewski.

Przeczytaj: LIST DO KAPŁANÓW

 

Sanktuarium Świętego Jana Pawła II to pierwsza w Krakowie świątynia poświęcona Papieżowi Polakowi, zbudowana dla uczczenia Jego osoby i pontyfikatu. Jest częścią wielkiego Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!”, które powstało na tzw. „Białych Morzach” w Krakowie, na obszarze dawnych Zakładów Sodowych „Solvay”, w których w czasie okupacji, w latach 1940-1944 pracował młody Karol Wojtyła. Po beatyfikacji Jana Pawła II, na mocy dekretu ks. kard. Stanisława Dziwisza zostało erygowane Sanktuarium bł. Jana Pawła II w Krakowie. W tym dniu miało miejsce uroczyste wprowadzenie relikwii Ojca Świętego do kościoła. W ubiegłym roku, w trakcie Światowych Dni Młodzieży, papieskie Sanktuarium w Krakowie nawiedził papież Franciszek, gdzie sprawował Eucharystię dla seminarzystów, kapłanów i osób konsekrowanych.

 

ks. Paweł Kummer / Kraków

 

Wspierają nas


Kontakt

Centrum Jana Pawła II
ul. Kanonicza 18
31-002 Kraków

centrum@janpawel2.pl

+48 12 429 64 71
+48 12 429 65 71
509 820 102

konta bankowe

Polecane książki

Copyright 2010 © Centrum Jana Pawła II
Design by CHABER