Strona Główna Centrum Dzień skupienia - "Z myślą o beatyfikacji Jana Pawła II"
Dzień skupienia - "Z myślą o beatyfikacji Jana Pawła II" PDF Drukuj Email
poniedziałek, 09 listopada 2009 22:55

Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!" w Krakowie przygotowuje pomoce duszpasterskie dla parafii i rodzin na czas przed beatyfikacją Sługi Bożego, a także po przeżyciu tej uroczystości.

 

Przygotowanie polega na obudzeniu w sercach wierzących pragnienia świętości i uznanie jej za właściwą ?miarę życia chrześcijańskiego?. Tego uczył i w tym kierunku nas prowadził nasz Wielki Rodak. Wyniesienie Go na ołtarze będzie potwierdzeniem powszechnego przekonania o jego świętości, a także znakiem, danym nam przez Boga, abyśmy gorliwiej uczyli się tego stylu życia. Jeśli poprzez modlitwę i głoszone słowo wielu wierzących na nowo zapragnie głębiej się modlić i gorliwiej naśladować Chrystusa, to trzeba będzie tych ludzi wspierać, aby nie ustali w drodze na skutek trudności codziennego życia.

Z myślą o tego rodzaju długofalowym działaniu Centrum Jana Pawła II przygotowuje program formacyjny. Jego główne myśli zawarte są w książeczce "Świętymi bądźcie. Z myślą o beatyfikacji Jana Pawła II". Jest to książeczka informacyjna, a więc bezpłatna. Została przesłana do każdej parafii. Zainteresowani mogą ją otrzymać w Wydawnictwie św. Stanisława lub w Centrum Jana Pawła II w Krakowie przy ul. Kanoniczej 18.

Powyższa problematyka będzie przedmiotem dnia skupienia, który odbędzie się w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie dnia 14 listopada w sobotę. Jego program jest następujący:

9.00 Eucharystia z homilią (bazylika)

10.00 Konferencja w auli Jana Pawła II

11.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu

12.00 Spotkania w grupach

13.00 Przerwa na posiłek (we własnym zakresie)

14.00 Podsumowanie pracy w grupach

15.00 Godzina Miłosierdzia

Zapraszamy do udziału w tej wspólnej modlitwie i refleksji kapłanów, katechetów, członków rad parafialnych i wszystkich zainteresowanych tym tematem.

 

Wspierają nas


Kontakt

Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!"
ul. Totus Tuus 34
30-610 Kraków

centrum@janpawel2.pl

+48 12 257 53 06
509 820 102

konta bankowe

Polecane książki

Copyright 2010 © Centrum Jana Pawła II
Design by CHABER