Strona Główna Centrum "Podstawy psychologii realistycznej według Karola Wojtyły" - wykład otwarty dr Mirosława Harciarka
"Podstawy psychologii realistycznej według Karola Wojtyły" - wykład otwarty dr Mirosława Harciarka PDF Drukuj Email
poniedziałek, 16 listopada 2009 22:56

19 listopada w Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!" odbędzie się wykład otwarty pt. ?Podstawy psychologii realistycznej według Karola Wojtyły?, który wygłosi dr Mirosław Harciarek z Politechniki Częstochowskiej.

 

Jest on próbą odpowiedzi na pytanie, na ile poglądy Kardynała, a później papieża Jana Pawła II, mogą wpłynąć na nauki humanistyczne, a szczególnie na psychologię i psychiatrię. Zostaną w nim przedstawione podstawowe argumenty, które wydają się przemawiać za możliwością takich zmian we wspołczesnych naukach o człowieku. Jako fundament ewentualnych przemian w nauce zostanie omówiony nowy paradygmat poznawania świata w sensie epistemologicznym zaproponowanym przez Wojtyłę. Wyjaśniony będzie także podstawowy i główny problem nauk humanistycznych oraz psychologicznych (i nie tylko), czyli rozumowanie istoty człowieka i pojęcie raelizmu wg Wojtyły. W miarę możliwościa czasowych, omówione zostaną również zagadnienia świadomości oraz perspektywa zbudowania psychoterapii w oparciu o antropologię omawianego autora.

 

Wspierają nas


Kontakt

Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!"
ul. Totus Tuus 34
30-610 Kraków

centrum@janpawel2.pl

+48 12 257 53 06
509 820 102

konta bankowe

Polecane książki

Copyright 2010 © Centrum Jana Pawła II
Design by CHABER