Strona Główna Centrum Święto Narodzenia Najśw. Maryi Panny
Święto Narodzenia Najśw. Maryi Panny PDF Drukuj Email
piątek, 08 września 2017 06:08

"W liturgii wspominamy dziś Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. To święto, bardzo drogie pobożności ludowej, skłania nas do podziwiania w małej Maryi najczystszej jutrzenki odkupienia. Widzimy dziewczynkę, taką jak wszystkie inne, a zarazem niezwykłą, «błogosławioną między niewiastami» (por. Łk 1, 42). Maryja jest niepokalaną «córą Syjonu», przeznaczoną, by stać się Matką Mesjasza" - mówił 8 września 2004 r. podczas audiencji generalnej św. Jan Paweł Wielki. W tym dniu w swoim przemówieniu do wiernych św. Jan Paweł Wielki poruszył kwestię konieczności obrony wszystkich dzieci padających dziś ofiarą przemocy ze strony dorosłych.
"Spojrzeniem ogarniamy teraz wszystkie niewinne dzieci, które w każdym zakątku świata padają ofiarą przemocy ze strony dorosłych". Dzieci, które zmusza się, by sięgały po broń, uczyły się nienawidzić i zabijać; dzieci, z których ciągnie się łatwe zyski, zmusza się je do żebrania na ulicach; dzieci maltretowane, upokarzane, wykorzystywane i krzywdzone przez dorosłych; dzieci pozostawione samym sobie, pozbawione ciepła rodzinnego i perspektyw na przyszłość; dzieci umierające z głodu, zabijane w licznych konfliktach w różnych częściach świata - kontynuował papież.

Oto wielki krzyk bólu znieważonego w swej godności dzieciństwa. Nikt nie może i nie powinien pozostać nań obojętny. Drodzy bracia i siostry, przed kołyską małej Maryi na nowo uświadamiamy sobie obowiązek, jaki na nas wszystkich spoczywa, ochrony i obrony tych kruchych stworzeń i budowania dla nich pokojowej przyszłości.

Módlmy się wspólnie, by zostały im stworzone warunki pogodnej i bezpiecznej egzystencji - zakończył katechezę Ojciec Święty.

Święty Janie Pawle Wielki
Opiekunie dzieci, sierot i opuszczonych
módl się za nami!

 

Wspierają nas


Kontakt

Centrum Jana Pawła II
ul. Kanonicza 18
31-002 Kraków

centrum@janpawel2.pl

+48 12 429 64 71
+48 12 429 65 71
509 820 102

konta bankowe

Polecane książki

Copyright 2010 © Centrum Jana Pawła II
Design by CHABER