Strona Główna Centrum św. Jan Paweł Wielki: "Niech wspólna modlitwa będzie codziennym oddechem rodzin, parafii i każdej wspólnoty"
św. Jan Paweł Wielki: "Niech wspólna modlitwa będzie codziennym oddechem rodzin, parafii i każdej wspólnoty" PDF Drukuj Email
niedziela, 10 września 2017 10:09

"W dzisiejszym fragmencie Ewangelii Jezus mówi do uczniów: «Jeśli dwóch z was na ziemi zgodnie o coś prosić będzie, to wszystko otrzymają od mojego Ojca, który jest w niebie» (Mt 18, 19). Słowa te, przyjęte z wiarą, rodzą w sercach ufność. Bóg jest miłosiernym Ojcem, który wysłuchuje próśb swych przybranych dzieci" - mówił św. Jan Paweł Wielki 8 września 2002 r. podczas rozważania przed modlitwą Anioł Pański.

 

Kiedy wierni się modlą, zdobywają Serce Boga, dla którego nie ma nic niemożliwego. Dlatego, jak napisałem w Novo millennio ineunte, potrzeba, by wyróżniali się oni «sztuką modlitwy» (n. 32), tak aby wszystkie wspólnoty chrześcijańskie stały się «prawdziwymi 'szkołami' modlitwy» (n. 33).

"Niestety - kontynuował papież - nierzadko jesteśmy świadkami dramatycznych sytuacji i zdarzeń, budzących lęk i niepokój opinii publicznej. Człowiek współczesny wydaje się pewny siebie, a jednak, zwłaszcza w momentach krytycznych, musi uznać własną niemoc: uświadamia sobie wówczas, że nie potrafi skutecznie działać i w związku z tym żyje w niepewności i lęku. Sposobem na to, by stawiać czoło nie tylko doraźnym trudnym sytuacjom, lecz także, dzień po dniu, trudom oraz problemom osobistym i społecznym, jest pełna wiary modlitwa. Kto się modli, nie traci ducha nawet w obliczu największych trudności, ponieważ czuje, że Bóg jest przy nim, i w Jego ojcowskich ramionach znajduje schronienie, pogodę i pokój ducha. Poza tym, otwierając się ufnie na Boga, bardziej wielkodusznie otwieramy się na bliźniego, stajemy się zdolni budować historię zgodnie z Bożym planem.

Drodzy bracia i siostry, potrzeba, by «wychowanie do modlitwy stało się (...) kluczowym elementem wszelkich programów duszpasterskich» (tamże, n. 34). Bardzo ważne jest, aby każdego dnia modlić się indywidualnie i w rodzinie. Niech modlitwa, wspólna modlitwa będzie codziennym oddechem rodzin, parafii i każdej wspólnoty" - zakończył rozważanie Ojciec Święty. Święty Janie Pawle Wielki
Mężu modlitwy zanurzony w Bogu
módl się za nami!
 

Wspierają nas


Kontakt

Centrum Jana Pawła II
ul. Kanonicza 18
31-002 Kraków

centrum@janpawel2.pl

+48 12 429 64 71
+48 12 429 65 71
509 820 102

konta bankowe

Polecane książki

Copyright 2010 © Centrum Jana Pawła II
Design by CHABER