Strona Główna Centrum Zaproszenie na XIII Pieszą pielgrzymkę śladami Karola Wojtyły - robotnika
Zaproszenie na XIII Pieszą pielgrzymkę śladami Karola Wojtyły - robotnika PDF Drukuj Email
piątek, 06 października 2017 12:13

Parafia rzymsko-katolicka p.w. św. Stanisława Kostki i św. Jana Bosko w Krakowie na Dębnikach, organizuje w sobotę 14 października 2017 r. Pieszą Pielgrzymkę Śladami Karola Wojtyły – Robotnika. Pielgrzymka jest żywym pomnikiem dla św. Jana Pawła II. Trasa pielgrzymki wiedzie po krakowskiej dzielnicy Dębniki, śladami wędrówek Karola Wojtyły, gdy w czasie II wojny światowej był robotnikiem Fabryki Solvay.

Trzynasty już raz pielgrzymi przejdą tą samą drogą, którą przed laty kroczył Karol Wojtyła, idąc do pracy w kamieniołomie. Rozpoczęcie pielgrzymki o godz. 9.00 w kościele na Dębnikach. Przystanki pielgrzymki: kościół na Dębnikach i kaplica Matki Bożej Wspomożenia Wiernych; dom w którym mieszkał Sługa Boży Jan Tyranowski przy ul. Różanej 11; dom w którym mieszkał św. Jan Paweł II przed wstąpieniem do seminarium przy ul. Tynieckiej 10; kamieniołom na Zakrzówku, miejsce pracy młodego Karola Wojtyły; przejście obok dawnych miejsc związanych z byłą fabryką Solvay; Msza święta około godziny 14.00 w Sanktuarium św. Jana Pawła II i zakończenie pielgrzymki koronką do Miłosierdzia Bożego.

Pierwsza pielgrzymka śladami Karola Wojtyły odbyła się w roku 2005, jako żywy pomnik upamiętniający osobę św. Jan Pawła II i lata jego pobytu w salezjańskiej parafii na Dębnikach (1938-1944). Pomysł zainicjowali salezjanie z Dębnik pod przewodnictwem ówczesnego ks. Dyrektora Roberta Wróblewskiego SDB. Trzecią Pieszą Pielgrzymkę Śladami Karola Wojtyły Robotnika, w 2007 roku, prowadził osobiście Ordynariusz Diecezji Sosnowieckiej, dziś już nieżyjący +Ks. Bp Adam Śmigielski – salezjanin. Od 2013 roku na rozpoczęcie pielgrzymki odbywa się uroczystość wręczenia stypendiów dla uzdolnionej lecz ubogiej młodzieży, które to stypendia finansuje Salezjańska Inspektoria Krakowska. Obecnie w tej pielgrzymce, która liczy ok. 750 osób, biorą udział wierni z parafii dębnickiej w Krakowie oraz innych parafii: z Krakowa, Lublina, Kielc, Raciborza, Pogrzebienia, Kobyli, Kietrza, Torunia, Limanowej.

 

Wspierają nas


Kontakt

Centrum Jana Pawła II
ul. Kanonicza 18
31-002 Kraków

centrum@janpawel2.pl

+48 12 429 64 71
+48 12 429 65 71
509 820 102

konta bankowe

Polecane książki

Copyright 2010 © Centrum Jana Pawła II
Design by CHABER