Strona Główna Centrum Zaproszenie na I Międzynarodowy Kongres Turystyki Religijnej i Pielgrzymkowej „Śladami świętego Papieża Jana Pawła II”
Zaproszenie na I Międzynarodowy Kongres Turystyki Religijnej i Pielgrzymkowej „Śladami świętego Papieża Jana Pawła II” PDF Drukuj Email
poniedziałek, 30 października 2017 06:25

Trwają ostatnie przygotowania do I Międzynarodowego Kongresu Turystyki Religijnej i Pielgrzymkowej „Śladami świętego Papieża Jana Pawła II”, który w dniach 8-12 listopada odbędzie się w Krakowie. W wydarzeniu wezmą udział przedstawiciele biur podróży i organizatorzy turystyki pielgrzymkowej z całego świata.

Otwarcie kongresu odbędzie się 9 listopada w papieskim Sanktuarium na Białych Morzach. O godz. 8.30 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. inaugurująca spotkanie, której przewodniczyć będzie kard. Stanisław Dziwisz. W ramach wydarzenia odbędą się prelekcje i wykłady oraz warsztaty z przedstawicielami sanktuariów, miejsc kultu i miejsc turystycznych.

Zdaniem organizatorów, Kraków i Małopolska mają ogromny potencjał rozwoju turystyki religijnej, dlatego poprzez organizację kongresu chcą podnieść znaczenie Polski, jako jednego z ważnych miejsc dla międzynarodowej turystyki pielgrzymkowej.

Dla organizatorów kongresu oprócz wykładów i prelekcji ważne jest, aby zagraniczni goście mogli zobaczyć najważniejsze w Polsce miejsca związane z kultem sakralnym i te, które mają ogromne znaczenie historyczne. Dlatego w ramach wydarzeń studyjnych goście z całego świata będą zwiedzać Kraków i Małopolskę. Zobaczą m.in. Stare Miasto w Krakowie, Centrum Jana Pawła II, Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, Kopalnię Soli w Wieliczce, były niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny Auschwitz-Birkenau, dom rodzinny Ojca Świętego w Wadowicach. Udadzą się też do Kalwarii Zebrzydowskiej oraz Częstochowy.

Na kongres zaproszeni są przedstawiciele zagranicznych biur podróży i touroperatorów, blogerzy i dziennikarze, biskupi i księża oraz organizatorzy turystyki religijnej i pielgrzymkowej, tacy jak koordynatorzy diecezjalni, szefowie fundacji i kongregacji.

– Na kongres przyjadą goście z Japonii, Brazylii, USA, Indii, Meksyku, Izraela, Grecji, Kanady, Francji, Włoch, a także Malty, Chin i Japonii – podkreśla organizator. Jak dodaje, obecnie nie ma takiego wydarzenia w Europe Środkowo-Wschodniej, a spotkanie w Krakowie będzie stanowić również dobre przygotowanie do zaplanowanej na 2018 rok w Krakowie międzynarodowej konferencji UNWTO poświęconej turystyce religijnej.

 

Zobacz: oficjalna strona kongresu

 

Wspierają nas


Kontakt

Centrum Jana Pawła II
ul. Kanonicza 18
31-002 Kraków

centrum@janpawel2.pl

+48 12 429 64 71
+48 12 429 65 71
509 820 102

konta bankowe

Polecane książki

Copyright 2010 © Centrum Jana Pawła II
Design by CHABER