Strona Główna Centrum Życzenia świąteczne Prezesa Centrum Jana Pawła II
Życzenia świąteczne Prezesa Centrum Jana Pawła II PDF Drukuj Email
sobota, 23 grudnia 2017 15:15

"Od dwóch tysięcy lat chrześcijanie z pokolenia na pokolenie wypowiadali nazwę Betlejem z głębokim wzruszeniem i radosną wdzięcznością. Jak pasterze i mędrcy, my także tutaj przybyliśmy, by zobaczyć Dziecię „owinięte w pieluszki i leżące w żłobie” (Łk 2,12). Podobnie jak tylu pielgrzymów przed nami, klękamy pełni podziwu i uwielbienia dla niewypowiedzianej tajemnicy, która się tutaj spełniła".

św. Jan Paweł Wielki, Betlejem 22 III 2000 r.

 

Drodzy Przyjaciele!

Już jutro, z ogromną radością, ale i z wielką pokorą będziemy rozważać niezgłębioną tajemnicę narodzenia Syna Bożego, kiedy podczas wieczerzy wigilijnej, a także Mszy św. pasterskiej usłyszymy słowa anioła zapisane w Ewangelii św. Łukasza: "Nie bójcie się! Oto zwiastuję wam radość wielką, która będzie udziałem całego narodu: dziś w mieście Dawida narodził się wam Zbawiciel, którym jest Mesjasz, Pan” (Łk 2,10-11)".

Nawiedzając święte miejsce narodzin Jezusa - Betlejem, św. Jan Paweł Wielki przypomniał, że radość ogłoszona przez anioła nie jest sprawą przeszłości. "Jest to radość dnia dzisiejszego — wiecznego dzisiaj Bożego Zbawienia, które obejmuje cały czas: przeszłość, teraźniejszość i przyszłość. U zarania nowego tysiąclecia jesteśmy wezwani, by widzieć jaśniej, iż czas ma swoje znaczenie, ponieważ tutaj Wieczność wkroczyła w historię i pozostaje z nami na zawsze [...]. Ponieważ w Betlejem jest zawsze Boże Narodzenie, każdego dnia jest Boże Narodzenie w sercach chrześcijan". (św. Jan Paweł Wielki, Betlejem 22 III 2000 r.)

Tajemnica wydarzeń w Betlejem została objawiona prostym pasterzom (por. Łk 2,8-20). Oni ją zanieśli do swych domów, aby rozprzestrzeniła się na okolice, a dalej na cały świat. W imieniu wszystkich tworzących papieskie Centrum w Krakowie na Białych Morzach życzę Wam, aby radość z Bożego Narodzenia przemieniała także Wasze serca i tą drogą rozeszła się do rodzin, wspólnot i miejsc pracy. Niech pokój płynący z Orędzia Bożego Narodzenia zamieszka w sercach wszystkich Polaków; niech zburzy mury uprzedzeń i podziałów i doprowadzi do pojednania z Bogiem i ludźmi. Tego nas uczył św. Jan Paweł II i o tym nam wielokrotnie przypominał wygłaszając "Urbi et orbi" Orędzia Bożego Narodzenia. O dar radości, pokoju i pojednania w sercach wszystkich Polaków modlimy się każdego dnia w papieskim Sanktuarium, przy relikwiach św. Jana Pawła Wielkiego.Błogosławionych Świąt!

ks. Jan Kabziński

Prezes Centrum Jana Pawła II i Kustosz Sanktuarium

 

Wspierają nas


Kontakt

Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!"
ul. Totus Tuus 34
30-610 Kraków

centrum@janpawel2.pl

+48 12 257 53 06
509 820 102

konta bankowe

Polecane książki

Copyright 2010 © Centrum Jana Pawła II
Design by CHABER