Strona Główna Centrum Zaproszenie na dzień skupienia z o. Marko Rupnikiem SJ
Zaproszenie na dzień skupienia z o. Marko Rupnikiem SJ PDF Drukuj Email
poniedziałek, 05 lutego 2018 19:39

W najbliższą niedzielę (11 II) w papieskim Sanktuarium na Białych Morzach, na Mszach św. o godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 12.30 homilie wygłosi o. prof. Marko Rupnik SJ. Dodatkowo o godz. 17.00 odbędzie się konferencja na temat encykliki Jana Pawła II "Redemptor hominis", po której zostanie odprawiona Msza św. (bez kazania). Serdecznie zapraszamy do Sanktuarium Świętego Jana Pawła II w Krakowie.

 

Przypomnijmy, że o. Marko Ivan Rupnik artysta malarz pochodzący ze Słowenii, w 1973 r. wstąpił do Towarzystwa Jezusowego. Studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Rzymie oraz na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim. Specjalizował się z zakresu misjologii. Święcenia kapłańskie przyjął w 1985 r. Pracę doktorską napisał pod kierunkiem kard. prof. T. Špidlíka SJ. Ojciec Rupnik od 1991 r. jest dyrektorem Centrum Aletti w Rzymie przy Papieskim Instytucie Wschodnim oraz wykładowcą na papieskich uczelniach w Rzymie, a taże konsultorem Papieskiej Rady ds. Kultury (1999-2014), Papieskiej Rady ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji (2012-) i Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów (2017-).

Od 1995 r. jest również dyrektorem Atelier Sztuki Centrum Aletti. Atelier skupia artystów chrześcijańskich razem żyjących, modlących się i pracujących. Stanowi ono drogę pomocy w dojściu do nowego spotkania między sztuką i wiarą, między różnymi Kościołami i artystami. Razem z artystami z Atelier Sztuki Centrum Aletti wykonał mozaiki w naszym sanktuarium (Górny Kościół) oraz m.in. w papieskiej kaplicy Redemptoris Mater w Watykanie i w krypcie nowego kościoła w San Giovanni Rotondo, w sanktuarium Matki Bożej w Lourdes, w nowym sanktuarium św. Trójcy w Fatimie, w kościele katedralnym Nuestra Señora de la Almudena w Madrycie, i wielu innych miejscach w Europie, Ameryce czy na Bliskim Wschodzie.

Działalność artystyczną i teologiczną o. Rupnik łączy z posługą duszpasterską. Jest autorem licznych publikacji z zakresu duchowości i formacji, głosi wiele konferencji i rekolekcji.Przeczytaj także: o. Rupnik: "Jan Paweł II zasługuje na sanktuarium wg wizji teologicznej, gdzie przez wieki wszystkie obrazy będą mówiły o Nim"

 

 

Wspierają nas


Kontakt

Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!"
ul. Totus Tuus 34
30-610 Kraków

centrum@janpawel2.pl

+48 12 257 53 06
509 820 102

konta bankowe

Polecane książki

Copyright 2010 © Centrum Jana Pawła II
Design by CHABER