Strona Główna Centrum Stuła św. Jana Pawła Wielkiego w nowej katedrze w Knoxville
Stuła św. Jana Pawła Wielkiego w nowej katedrze w Knoxville PDF Drukuj Email
niedziela, 04 marca 2018 14:54

W uroczystości w Knoxville w USA uczestniczyło wczoraj pięciu kardynałów, kilkunastu biskupów, wielu kapłanów oraz wiernych świeckich z diecezji utworzonej trzydzieści lat temu przez św. Jana Pawła II. Kard. Stanisław Dziwisz podarował diecezji stułę używaną przez św. Jana Pawła Wielkiego. Polski hierarcha poświęcił także znajdującą się w nowej katedrze figurę świętego papieża.

"Przybywam do Knoxville z radością, ale i z wielkim wzruszeniem i miłością do tego lokalnego Kościoła, który został ustanowiony przez św. Jana Pawła II" - mówił kard. Dziwisz.

Osobisty sekretarz polskiego papieża przypomniał, że "święty Jan Paweł II darzył szczególnym uczuciem ten naród i ten kraj wielkich możliwości, ale także kraj, który uznaje, że wszyscy jesteśmy równi wobec jednego Boga".

"Figura św. Jana Pawła II i jego relikwia, którą przynoszę dzisiaj, będą przypominały następnym pokoleniom, że jego ramiona były zawsze otwarte, aby przyjąć wszystkich i zaprosić ich do otwarcia drzwi Chrystusowi, który jako jedyny może zaspokoić najgłębsze pragnienia ludzkiego serca" - powiedział kard. Stanisław Dziwisz.

"Niech św. Jan Paweł II zachęca nas i wszystkich ludzi, aby nie bać się głosić Ewangelii Chrystusa światu, który tak bardzo potrzebuje życia w prawdzie, pokoju i miłości" - mówił.

Natomiast w czwartek 1 marca emerytowany metropolita krakowski odwiedził parafię Matki Bożej Częstochowskiej w Harrison w diecezji Newark w stanie New Jersey. Tam spotkał się z kapłanami ze Stowarzyszenia Duchownych Polskich a następnie odprawił Mszę św. dla lokalnej wspólnoty polonijnej.

"Możemy nazwać Jana Pawła II "błogosławionym mężem", bo rzeczywiście całą ufność i nadzieję pokładał on w Bogu. Od młodych lat odznaczał się głębokim życiem duchowym. Był człowiekiem modlitwy i kontemplacji. Modlił się samotnie i modlił się z innymi - mówił tego dnia osobisty sekretarz Jana Pawła Wielkiego. "Sam żył Bogiem i dlatego prowadził innych do Boga" - podkreślił kard. Dziwisz.

 źródło: ks. Tomasz Szopa, diecezja.pl

 

Wspierają nas


Kontakt

Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!"
ul. Totus Tuus 34
30-610 Kraków

centrum@janpawel2.pl

+48 12 257 53 06
509 820 102

konta bankowe

Polecane książki

Copyright 2010 © Centrum Jana Pawła II
Design by CHABER