Strona Główna Centrum 20. rocznica sakry biskupiej kard. Stanisława Dziwisza
20. rocznica sakry biskupiej kard. Stanisława Dziwisza PDF Drukuj Email
poniedziałek, 19 marca 2018 06:55

Dzisiaj przypada 20. rocznica święceń biskupich kardynała Stanisława Dziwisza. Emerytowany metropolita krakowski przyjął święcenia biskupie 19 marca 1998 r. z rąk Ojca Świętego Jana Pawła II w Bazylice św. Piotra w Rzymie.

Współkonsekratorami byli: kard. Franciszek Macharski ówczesny metropolita krakowski i kard. Angelo Sodano, który w tamtym czasie pełnił funkcję Sekretarza Stanu Stolicy Apostolskiej.

Podczas homilii Ojciec Święty Jan Paweł II zwrócił się bezpośrednio do ks. infułata Stanisława Dziwisza mówiąc: "Mija trzydzieści pięć lat od dnia, kiedy w Katedrze na Wawelu udzieliłem Ci, drogi Księże Stanisławie, święceń kapłańskich. Po trzech latach mianowałem Cię moim kapelanem. Od początku mojego pontyfikatu stoisz wiernie u mego boku jako Sekretarz, dzieląc trudy i radości, niepokoje i nadzieje związane z posługą Piotrowa. Dziś z radością wielbię Ducha Świętego, który przez moje ręce udziela Ci sakry biskupiej. Jako drugi Prefekt Domu Papieskiego, dzięki Twemu bogatemu doświadczeniu, będziesz mógł świadczyć dobro wszystkim, którzy z racji posługi albo jako pielgrzymi przybywają do Następcy św. Piotra".

 

 

Powierzajmy Bogu osobę kard. Stanisława Dziwisza wypowiadając słowa modlitwy: Boże, Pasterzu i Rządco wszystkich wiernych, wejrzyj łaskawie na swojego sługę kardynała Stanisława, daj mu słowem i przykładem przyczyniać się do dobra ludu, któremu przewodzi, aby razem z nim doszedł do życia wiecznego. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

 

Przeczytaj także: "Kard. Stanisław Dziwisz "wierny świadek godnych pamięci dzieł świętego Jana Pawła II"

 

 


 

Wspierają nas


Kontakt

Centrum Jana Pawła II
ul. Kanonicza 18
31-002 Kraków

centrum@janpawel2.pl

+48 12 429 64 71
+48 12 429 65 71
509 820 102

konta bankowe

Polecane książki

Copyright 2010 © Centrum Jana Pawła II
Design by CHABER