Strona Główna Centrum Zaproszenie na urodziny św. Jana Pawła Wielkiego
Zaproszenie na urodziny św. Jana Pawła Wielkiego PDF Drukuj Email
środa, 09 maja 2018 07:58

98 lat temu, 18 maja 1920 roku wadowicka ziemia wydała na świat przyszłego Papieża - świętego Jana Pawła Wielkiego. To tutaj młody Karol Wojtyła dorastał i rozeznawał swoje powołanie, które zaowocowało podjęciem decyzji o wstąpieniu na drogę kapłańską, a następnie, za przyczyną Ducha Świętego poprowadziło Go jako pasterza Kościoła w Polsce i na świecie.

Pozostając wdzięczni Bogu za dar naszego wielkiego Rodaka, chcemy wspólnie modlić się za wstawiennictwem świętego Papieża w sanktuarium na Białych Morzach w Krakowie, które stanowi miejsce bezpośredniego spotkania z Nim w Jego relikwiach.

W imieniu Księdza abp. Marka Jędraszewskiego pragnę zaprosić do udział w uroczystej Mszy św. z okazji 98. rocznicy urodzin Karola Wojtyły, która zostanie odprawiona pod przewodnictwem metropolity krakowskiego w dniu 18 maja o godz. 17 00.

W tym dniu chcemy również zainaugurować obchody przypadającej w tym roku 40. rocznicy wyboru Kardynała Wojtyły na Stolicę św. Piotra. Aby jak najlepiej przeżyć ten wyjątkowy czas chcemy już teraz rozpocząć przygotowania do tego wielkiego wydarzenia. Dlatego zachęcam raz jeszcze wszystkich do przybycia na Białe Morza i wspólnej inauguracji jubileuszu, który przygotuje nas także na zbliżającą się już za 2 lata setną rocznicę urodzin św. Jana Pawła Wielkiego.


ks. prałat Jan Kabziński
Kustosz

 

Wspierają nas


Kontakt

Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!"
ul. Totus Tuus 34
30-610 Kraków

centrum@janpawel2.pl

+48 12 257 53 06
509 820 102

konta bankowe

Polecane książki

Copyright 2010 © Centrum Jana Pawła II
Design by CHABER