Strona Główna Centrum Niedziela Zesłania Ducha Świętego
Niedziela Zesłania Ducha Świętego PDF Drukuj Email
niedziela, 20 maja 2018 04:40

"Kościół świętuje dziś uroczystość Pięćdziesiątnicy, która upamiętnia cudowne wylanie Ducha Świętego na Maryję i na apostołów w Wieczerniku" - mówił 30 maja 2004 r. św. Jan Paweł Wielki podczas modlitwy Regina caeli.

"Pięćdziesiąt dni po święcie Paschy spełniło się to, co Chrystus obiecał uczniom, mianowicie, że zostaną ochrzczeni Duchem Świętym (por. Dz 1, 5) i przyobleczeni w moc z wysoka (por. Łk 24, 49), aby mieli siłę głosić Ewangelię wszystkim narodom. Ożywieni ogniem Ducha, apostołowie wyszli z Wieczernika i zaczęli opowiadać wiernym przybyłym do Jerozolimy ze wszystkich stron o Chrystusie, który umarł i zmartwychwstał, a każdy rozumiał ich, jakby mówili w jego rodzimym języku" - kontynuował Ojciec Święty.

"Z chwilą zesłania Ducha Świętego dopełnia się objawiony Abrahamowi Boży zamysł, by dać życie nowemu ludowi. Rodzi się Kościół, Mistyczne Ciało Chrystusa, rozproszone po świecie. Tworzą go mężczyźni i kobiety wszystkich ras i kultur, zgromadzeni w wierze i miłości Przenajświętszej Trójcy, by byli znakiem i narzędziem jedności całego rodzaju ludzkiego (por. Lumen gentium, 1). Wierzący, przez Ducha upodobnieni do Chrystusa — nowego Człowieka, stają się Jego świadkami: szerzą nadzieję, czynią miłosierdzie i wprowadzają pokój" - zakończył papież.

 

Polecamy: Encyklika DOMINUM ET VIVIFICANTEM O Duchu Świętym w życiu Kościoła i świata

Święty Janie Pawle Wielki
Napełniony Duchem Świętym, Panem i Ożywicielem
módl się za nami!

 

Wspierają nas


Kontakt

Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!"
ul. Totus Tuus 34
30-610 Kraków

centrum@janpawel2.pl

+48 12 257 53 06
509 820 102

konta bankowe

Polecane książki

Copyright 2010 © Centrum Jana Pawła II
Design by CHABER