List ks. kard. Stanisława Dziwisza na Wielki Post 2010 Drukuj
poniedziałek, 22 lutego 2010 10:29

„W dalszym ciągu budowę Centrum „Nie lękajcie się!” polecam ofiarnej pamięci mieszkańców Archidiecezji krakowskiej i wszystkich ludzi otwartego serca.” – ks. kard Stanisław Dziwisz

W słowie kierowanym do wiernych na Wielki Post 2010 Metropolita Krakowski  podkreślił postęp prac budowlanych Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!”. Zwrócił się także do „ludzi ofiarnego serca” apelując o pamięć o budowie.

Fragment listu pasterskiego ks. kard. Stanisława Dziwisza na Wielki Post 2010

„W Archidiecezji krakowskiej twórczym rozwijaniem nauczania Jana Pawła II, promowaniem duchowości, kultury i tradycji związanej z dziedzictwem polskiego Papieża zajmuje się Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!”. Cieszy fakt, że dzięki duchowemu i finansowemu wsparciu wielu ludzi dobrej woli widać wyraźny postęp wykonywanych prac, co daje nadzieję, że wznoszony Ośrodek stanie się wkrótce strażnikiem papieskiego przesłania. W ten sposób wielkie dziedzictwo osoby i pontyfikatu Czcigodnego Sługi Bożego, Jego przykład i słowa zostaną przekazane następnym pokoleniom i będą promieniowały z Łagiewnik na cały świat. W dalszym ciągu budowę Centrum „Nie lękajcie się!” polecam ofiarnej pamięci mieszkańców Archidiecezji krakowskiej i wszystkich ludzi otwartego serca.

Pragnę zapowiedzieć, że dla uczczenia 90. rocznicy urodzin Jana Pawła II, w niedzielę 16 maja, na placu budowy Centrum, odbędzie się wielkie Święto Rodziny. Dzisiaj, gdy w świecie i w naszej Ojczyźnie obserwujemy narastanie zjawisk zagrażających małżeństwu i rodzinie, godzących w ich trwałość i świętość, potrzebne jest wyraźne i słyszalne świadectwo przyjęcia przez małżonków papieskiego nauczania  i opowiedzenie się za chrześcijańską wizją małżeństwa i rodziny.” – ks. kard. Stanisław Dziwisz, Arcybiskup Metropolita Krakowski".