Strona Główna Centrum O Centrum JP2 w "Tematach Dnia" TVP Kraków
O Centrum JP2 w "Tematach Dnia" TVP Kraków PDF Drukuj Email
poniedziałek, 01 marca 2010 09:59

„Budowa, mimo wszystko, biegnie zgodnie z planami” – powiedział Prezes Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!” – ks. prałat Jan Kabziński podczas rozmowy z red. Iwoną Sitnik – Kornecką w "Tematach Dnia" (TVP Kraków, 28 marca 2010 r.)

Program poświęcony był budowie i działalności Centrum „Nie lękajcie się!” oraz Instytutu Dialogu Międzykulturowego. Oprócz Prezesa Centrum wziął w nim udział Piotr Matusiak – Dyrektor Instytutu.

 

Nic tego planu nie zburzy.
Ani pogoda, ani nieprzewidziane wypadki…

„W kwietniu chcielibyśmy te dwa budynki (Centrum Wolontariatu oraz Instytut Jana Pawła II) oddać w stanie surowym, łącznie już z dachami” – powiedział ks. Kabziński.
W skład budynków realizowanych w pierwszym etapie inwestycji wchodzi również kościół dolny. To w nim znajdować się będzie kaplica relikwii. Jak podkreśla Prezes Centrum "wszystko idzie zgodnie z planem” . Pierwszy etap budowy  ma być ukończony już w październiku br.

 

Centrum to nie tylko budowa!

Centrum Jana Pawła II prowadzi szeroko pojętą działalność kulturalno - naukową, promującą osobę i nauczanie Papieża Słowianina. Zadania te realizowane są poprzez działający przy Centrum Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II z którego działalnością zapoznał widzów Piotr Matusiak - dyrektor IDM.

„Instytut rozpoczął działanie w ubiegłym roku. Mamy na swoim koncie już pewne imprezy, wydawnictwa, które zapisaliśmy po stronie dodatniej naszego Instytutu. Ale przed nami wiele imprez, wiele planów do zrealizowania w tym 2010 roku” – powiedział Matusiak. „Będzie to rok znaczący i przygotowujemy się również, żeby ten rok zaznaczył się w naszej działalności czymś istotnym” – dodaje.

 

"Spotkania z Janem Pawłem II"

Jedną z akcji promujących osobę i pontyfikat Jana Pawła II, podjętych przez Centrum oraz IDM są „Spotkania z Janem Pawłem II” . „Podczas tych audycji prowadzone są rozmowy z ludźmi, którzy znali Ojca Świętego, którzy z nim przebywali, przyjaźnili się. I przez nich w jakiś sposób realizowana jest myśl Ojca Świętego, którą chcemy przekazać.” – powiedział ks. Kabziński.

Audycje można usłyszeć na ogólnopolskiej antenie radia VOX FM w niedziele, w godz. 10-12. Ich inauguracja odbyła się w krypcie św. Leonarda na Wawelu 21 lutego br.

„Również te spotkania, właśnie w tych miejscach, mają to wielkie znaczenie, że są tak bardzo osobowo związane z naszym Papieżem” – dodaje Prezes Centrum.

Kolejna audycja odbędzie się w najbliższą niedzielę, 7 marca (godz. 10 – 12) w pierwszej parafii ks. Karola Wojtyły – Niegowici.

Program poprowadzi Artur Moczarski.

 

Będzie się działo!

Najważniejsze wydarzenia w 2010 roku związane osoba Jana Pawła II do których przygotowuje się Centrum oraz Instytut to, jak podkreśla ks. Kabziński, 90. rocznica urodzin Jana Pawła II – Family Day (16 maja) oraz otwarcie (jesienią 2010 r.)  wystawy rękopisów Karola Wojtyły. „Będą to dokumenty, poezje pisane osobiście przez Ojca Świętego. Będziemy mogli „dotknąć” tych stron, które zostawił nam po sobie Ojciec Święty - dodaje.

Dokładne kalendarium wydarzeń w Centrum oraz IDM można zobaczyć tutaj

 

Wspierają nas


Kontakt

Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!"
ul. Totus Tuus 34
30-610 Kraków

centrum@janpawel2.pl

+48 12 257 53 06
509 820 102

konta bankowe

Polecane książki

Copyright 2010 © Centrum Jana Pawła II
Design by CHABER