Strona Główna Centrum Z Janem Pawłem II w Niegowici
Z Janem Pawłem II w Niegowici PDF Drukuj Email
wtorek, 09 marca 2010 00:00

W ubiegłą niedzielę 9 marca odbyła się kolejna audycja z cyklu „Spotkania z Janem Pawłem II” organizowana przez Centrum „Nie lękajcie się!” i Radio VOX.  Tym razem nadawana była z Niegowici – pierwszej parafii Karola Wojtyły, gdzie przez rok i 20 dni, od lipca 1948 r. do sierpnia 1949 r., pełnił on funkcję wikarego.

Gośćmi audycji byli: ks. proboszcz prałat Paweł Sukiennik, Pani Maria Wyporek Trzaska, która jako licealistka brała udział w spotkaniach grup młodzieżowych działających w parafii, kiedy wikarym był ks. Karol Wojtyła oraz Państwo Włodzimierz i Agata Wojtowicz - małżeństwo zaangażowane w życie parafii, prowadzące Poradnię Rodzinną oraz przygotowujące  święto parafialne „Parafiada”.

Podczas audycji można było także usłyszeć wypowiedzi ks. Jarosława Cieleckiego, który zdradził słuchaczom historię powstania jedynego na świecie pomnika wikarego Karola Wojtyły, postawionego w Niegowici w 1999 r., księdza prałata Józefa Gąsiorowskiego – proboszcza parafii w latach 1971-1995 i równolatka Jana Pawła II, pamiętającego naszego papieża jeszcze jako ucznia gimnazjum, do którego wspólnie uczęszczali w Wadowicach, Pani Anny Gierczyk - emerytowanej nauczycielki z Nieznanowic, Pani Grażyny Kasprzyk - dyrektor Szkoły Podstawowej im Jana Pawła II w Niegowici oraz dyrektora Instytutu Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie Pana Piotra Matusiaka.

Na koniec wystąpił prezes Centrum „Nie lękajcie się!” ks. Jan Kabziński, który mówił o idei powstającego w Łagiewnikach Centrum Jana Pawła II oraz poinformował jak przebiegają prace budowlane.

Radiowe spotkanie poprowadził Artur Moczarski.

Audycja przeprowadzona została w miejscu szczególnym – w domu parafialnym „Emaus”, gdzie przed laty mieszkał Karol Wojtyła, a dziś odbywają się spotkania grup dziecięcych i młodzieżowych działających przy parafii.

Przez całą niedzielę w kościele parafialnym, wierni mogli oglądać ekspozycję dotyczącą budowy Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!” oraz wystawę „Jan Paweł II – Nasze wspomnienia”, która jest zbiorem pamiątkowych fotografii związanych z Ojcem Świętym, zgromadzonych przez użytkowników portalu www.mojpapiez.pl.

Już dziś zapraszamy na kolejną audycję z cyklu Spotkania z Janem Pawłem II, która odbędzie się 21 marca o godz. 10 w kościele św. Floriana w Krakowie – drugiej po Niegowici parafii Karola Wojtyły.

 

Wspierają nas


Kontakt

Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!"
ul. Totus Tuus 34
30-610 Kraków

centrum@janpawel2.pl

+48 12 257 53 06
509 820 102

konta bankowe

Polecane książki

Copyright 2010 © Centrum Jana Pawła II
Design by CHABER