Strona Główna Centrum "Nie lękajcie się. Jam zwyciężył świat." (J 16, 33)
"Nie lękajcie się. Jam zwyciężył świat." (J 16, 33) PDF Drukuj Email
środa, 31 marca 2010 07:37

"PRZYJMUJĄC ŚMIERĆ, CHRYSTUS ZWYCIĘŻYŁ ŚMIERĆ"

(...) Chrystus zmartwychwstał! Niech radość tego dnia stale towarzyszy wszystkim moim rodakom w kraju i za granicą! Niech opromienia codzienny trud, niech rozprasza wszelkie niepokoje i stanie się źródłem prawdziwego szczęścia. Myślą obejmuję wszystkich i z serca błogosławię."

(Jan Paweł II. Orędzie Wielkanocne «Urbi et Orbi», 4 IV 1999 r.)

Jan Paweł II bardzo wyraźnie pokazał nam, jak przeżyć święte Triduum Paschalne. Szczególnie w roku 2005, podczas ostatnie, 105 pielgrzymki, której celem był "Dom Ojca".

W tym roku 5. rocznica jego "narodzin dla nieba" zbiega się z jednym z najważniejszych dla chrześcijan dni w roku liturgicznym - Wielkim Piątkiem. Obchodzona jest wtedy pamiątka męczeńskiej śmierci Chrystusa na krzyżu.

Zagłębiając się w tajemnicę śmierci i zmartwychwstania Jezusa z Nazaretu, pochylając się nad Misterium Krzyża, jak czynił to Ojciec Święty Jan Paweł II, składam Państwu najserdeczniejsze życzenia Wielkanocne.

Niech wzór Chrystusa umęczonego będzie dla nas przykładem pokory i posłuszeństwa, a tajemnica zmartwychwstania obudzi w nas nadzieję, która pozwoli nam, jak przed 2000 laty Apostołom, nieść światu Dobrą Nowinę.

Radosnego Alleluja!


ks. prałat Jan Kabziński
Prezes Centrum Jana Pawła II
"Nie lękajcie się!"

 

Wspierają nas


Kontakt

Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!"
ul. Totus Tuus 34
30-610 Kraków

centrum@janpawel2.pl

+48 12 257 53 06
509 820 102

konta bankowe

Polecane książki

Copyright 2010 © Centrum Jana Pawła II
Design by CHABER