Strona Główna Centrum „Krucjata bez krucjat, czyli o franciszkanach na ziemiach islamu”
„Krucjata bez krucjat, czyli o franciszkanach na ziemiach islamu” PDF Drukuj Email
czwartek, 22 kwietnia 2010 06:46

Instytut Dialogu Międzykulturowego przy Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!”, Instytut Studiów Franciszkańskich oraz Katedra Historii Religii Bilskiego i Dalekiego Wschodu Uniwersytetu Jana Pawła II zapraszają na konferencję  „Krucjata bez krucjat, czyli o franciszkanach na ziemiach islamu”, która odbędzie się 22 kwietnia w godzinach 10-18 w auli bł. Jakuba przy ul. Franciszkańskiej 4.

Konferencja otwiera cykl TERYTORIA podejmujący refleksję nad zetknięciem się kultury chrześcijańskiej reprezentowanej przez franciszkanów z rodzimymi kulturami różnych rejonów świata.

Przedmiotem tegorocznych poszukiwań jest rola franciszkanów w kształtowaniu się dialogu chrześcijańsko–muzułmańskiego oraz ich wkład w rozwój współczesnych procesów pokojowych. Prelegenci podejmą refleksję nad wybranymi źródłami pisanymi przedstawicieli obu kultur. Przywołają istotne fakty i postaci historyczne, ze szczególnym uwzględnieniem osoby św. Franciszka z Asyżu i Rajmunda Lulla, którzy odegrali zasadniczą rolę w pokojowym zetknięciu się ze światem islamu. Ukazując zaś aktualne działania franciszkanów na rzecz dialogu i pokojowego działania w sytuacjach kryzysowych, podejmą próbę odpowiedzi na pytanie, co z dziedzictwa prekursorów tego dialogu pozostaje wciąż żywym wyzwaniem.

Więcej informacji na temat konferencji znajdą Państwo na stronie internetowej  www.isf.edu.pl/terytoria2010

 

Poniżej zamieszczamy program konferencji

 

Wspierają nas


Kontakt

Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!"
ul. Totus Tuus 34
30-610 Kraków

centrum@janpawel2.pl

+48 12 257 53 06
509 820 102

konta bankowe

Polecane książki

Copyright 2010 © Centrum Jana Pawła II
Design by CHABER