Strona Główna Centrum MISSA PACIS w maju!
MISSA PACIS w maju! PDF Drukuj Email
poniedziałek, 26 kwietnia 2010 13:42

Koncert Missa Pacis z okazji 5. rocznicy śmierci Jana Pawła II, który nie odbył się 10 kwietnia br. z powodu tragedii pod Smoleńskiem, został przeniesiony na 20 maja 2010 r.

Wejściówki będą do odebrania już niebawem!          
zaproszenia z 10 kwietnia są nieważne

 

"MISSA PACIS„ (Msza Pokoju) jest niezwykłym i pierwszym w Polsce połączeniem klasycznej formy muzycznej jaką jest Msza z liturgicznymi śpiewami w języku łacińskim, rozważaniami Jana Pawła II na temat pokoju oraz muzyką o mocnym zabarwieniu jazzowym.

Projekt ten jest bez wątpienia syntezą sztuk. Łączy w sobie bowiem artystów z dziedzin muzyki, aktorstwa oraz sztuk plastycznych. Narrator przytacza najważniejsze przemówienia największego z Polaków związane z tematyką pokoju, które kierowane są przez Ojca Świętego do różnych grup społecznych. Muzyka wykonywana przez combo jazzowe (instrumenty klawiszowe, kontrabas, instrumenty perkusyjne, saksofon, śpiew) pełni funkcję nośnika słów Jana Pawła II i staje się gruntem dla przemyśleń. Bardzo ważnym elementem projektu jest również scenografia składająca się z projektów witraży artysty plastyka Wernera Lubosa, która połączona z grą świateł oraz wizualizacjami tworzy podłoże do jak najgłębszego odbioru słowa i muzyki. Całość zatem staje się swoistego rodzaju spektaklem, który w połączeniu z atmosferą świątyni lub sali koncertowej na długo pozostaje w pamięci.

Missa Pacis składa się z dziewięciu części: Introitu & Kyrie, Modlitwa o pokój, Gloria, Homilia, Credo,Sanctus - Benedictus, Pater Noster, Offerte Vobis Pacem, Agnus Dei & Communio

Przesłaniem projektu jest szerzenie pokoju, tak potrzebnego współczesnemu światu, oraz propagowanie muzyki jazzowej szerszemu gronu słuchaczy.

 

Wspierają nas


Kontakt

Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!"
ul. Totus Tuus 34
30-610 Kraków

centrum@janpawel2.pl

+48 12 257 53 06
509 820 102

konta bankowe

Polecane książki

Copyright 2010 © Centrum Jana Pawła II
Design by CHABER