Strona Główna Centrum 90. rocznica urodzin Jana Pawła II
90. rocznica urodzin Jana Pawła II PDF Drukuj Email
poniedziałek, 17 maja 2010 09:22

„Dzisiaj dziękujemy Bogu za dar życia Karola Wojtyły. Dziękujemy za to, że to życie okazało się niezwykle płodne, tak bardzo zaowocowało na różnych polach” - powiedział 16 maja kard. Stanisław Dziwisz podczas Mszy św. dziękczynnej z okazji 90. rocznicy urodzin Karola Wojtyły.

Z tej okazji o godzinie 10.30 w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach odprawiona została Msza św., której przewodniczył Arcybiskup Metropolita Krakowski kard. Stanisław Dziwisz. Podczas homilii zwrócił on uwagę na dziedzictwo Jana Pawła II, które zobowiązuje Polskę do bycia krajem miłującym i chroniącym życie. „Polska powinna być krajem ludzi miłujących życie, zwłaszcza bezbronnych istot.

Nasza ojczyzna powinna być krainą życia sprawiedliwego, solidarnego, w której prawdziwe dobro człowieka stanowi wyznacznik działalności społecznej i politycznej.”

Podstawowym miejscem rozwoju człowieka oraz przekazania mu daru wiary jest rodzina. Jan Paweł II wielokrotnie podkreślał jej znaczenie oraz wyrażał ogromną troskę o nią. Dlatego też kontynuując naukę Papieża Rodaka w tym roku po raz pierwszy zorganizowano „Święto Rodziny”. W związku z wielogodzinnymi opadami deszczu nie udało się zrealizować wszystkich zaplanowanych na ten dzień wydarzeń. W namiotach przy wejściu do bazyliki prezentowały się wspólnoty katolickie Archidiecezji Krakowskiej.

O godzinie 19 w bazylice Bożego Miłosierdzia odbył się koncert modlitewno – refleksyjny podczas którego wystąpił dawny wokalista zespołu The Kelly Family - John Paul Mary.

Zdjęcia z Mszy św: Tadeusz Warczak

 

Wspierają nas


Kontakt

Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!"
ul. Totus Tuus 34
30-610 Kraków

centrum@janpawel2.pl

+48 12 257 53 06
509 820 102

konta bankowe

Polecane książki

Copyright 2010 © Centrum Jana Pawła II
Design by CHABER