Strona Główna Centrum Cała Polska buduje Centrum Jana Pawła II
Cała Polska buduje Centrum Jana Pawła II PDF Drukuj Email
czwartek, 17 czerwca 2010 13:32

Szanowni Internauci!

Jak widać na zdjęciach zamieszczonych na naszych stronach internetowych, budowa Centrum Jana Pawła II w Łagiewnikach nabiera tempa.

Aktualnie budujemy dach na Centrum Szkolenia Wolontariatu. Trwają prace wykończeniowe (w stanie surowym) Instytutu Jana Pawła II, w którym będzie miał nową siedzibę Instytut Dialogu Międzykulturowego działający przy Centrum Jana Pawła II. Powstaje także perła całego kompleksu – kościół Jana Pawła II (kaplica relikwii)

Taki postęp prac nie byłby możliwy bez zaangażowania wielu ludzi dobrej woli, których modlitwa, a także ofiary pieniężne, umożliwiają wzniesienie trwałego pomnika Papieżowi Janowi Pawłowi II.

Obiekty te stanowią dopiero pierwszy z czterech etapów budowy całego kompleksu.
Bogactwo nauczania i życia Jana Pawła II, jego wielowymiarowość i uniwersalizm, nadaje Centrum szczególnego kształtu – potrzebne są liczne miejsca, w których będzie można rozważać i kontynuować poszczególne myśli oraz formy działania pierwszego Papieża Słowianina. Dlatego też w kolejnych etapach budowy powstaną:

Centrum Konferencyjne, Muzeum – Dom Jana Pawła II, Centrum Rekolekcyjne oraz błonia i dom pielgrzyma.

Aby prace mogły posuwać się naprzód potrzebna jest ofiarność wszystkich ludzi dobrej woli, którym zależy na utrwaleniu spuścizny pozostawionej przez naszego Rodaka.

Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!” przygotowało wiele form wsparcia tego Dzieła TUTAJ.
Jedną z nich jest rozprowadzanie w parafiach medali z wizerunkiem Ojca Świętego Jana Pawła II. Całkowity dochód przeznaczony jest na powstanie krakowskiego Centrum Jana Pawła II.

Akcja została przeprowadzona w parafiach Archidiecezji Krakowskiej. W ubiegłym miesiącu rozesłaliśmy listy oraz propozycje przyłączenia się do niej wszystkich parafii Diecezji Bielsko-Żywieckiej. W najbliższym czasie do udziału w akcji zaprosimy parafie z diecezji: Tarnowskiej, Katowickiej, Rzeszowskiej, Sosnowieckiej i Kieleckiej.

Zwracamy się z prośbą do Czcigodnych Księży i Szanownych Parafian o pomoc w przeprowadzeniu akcji oraz zakup tych wyjątkowych medali  – cegiełek na budowę Centrum „Nie lękajcie się!”

Niech to będzie nasz osobisty wkład w utrwalenie pamięci o Janie Pawle II.

 

Wspierają nas


Kontakt

Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!"
ul. Totus Tuus 34
30-610 Kraków

centrum@janpawel2.pl

+48 12 257 53 06
509 820 102

konta bankowe

Polecane książki

Copyright 2010 © Centrum Jana Pawła II
Design by CHABER