Strona Główna Centrum "Requiem" W.A. Mozarta dla Jana Pawła II
"Requiem" W.A. Mozarta dla Jana Pawła II PDF Drukuj Email
czwartek, 17 czerwca 2010 13:51

Requiem Wolfganga Amadeusza Mozarta, naturalnie wplecione w modlitwę o wyniesienie do chwały ołtarzy Ojca Świętego Jana Pawła II, stanowi niezwykłe połączenie sacrum z muzyką. Już sam wybór Mozartowskiego Requiem wskazuje na doniosłość Mszy św., sprawowanej po łacinie przez Ks. Kard. Franciszka Macharskiego w kościele św. św. Piotra i Pawła w Krakowie w listopadowy wieczór 2009 r.

W wieczornej modlitwie zwieńczonej monumentalnym Requiem W.A. Mozarta udział wzięły krakowskie chóry: Psalmodia – Chór Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II i Chór Kantorei Sankt Barbara oraz Orkiestra L’Estate Armonico pod dyrekcją Wiesława Delimata. Wystąpili soliści: Jolanta Kowalska (sopran), Agnieszka Monastrska (alt), Krzysztof Kozarek (tenor) i Jacek Ozimkowski (bas).

Muzyka nie stanowi tylko oprawy sprawowanej liturgii, ale podkreśla znaczenie słów żarliwej modlitwy w intencji Ojca Świętego Jana Pawła II. A gdy zbliży się do ciszy, pozostaje kontemplacja i oczarowanie…

Ten niezwykły wieczór można odtworzyć dzięki płycie DVD. Płyta jest do nabycia w siedzibie Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!” przy ul. Kanoniczej 18.

Koszt - 15 zł.

Całkowity dochód ze sprzedaży płyty przeznaczony jest na budowę Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!” 

Wspierają nas


Kontakt

Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!"
ul. Totus Tuus 34
30-610 Kraków

centrum@janpawel2.pl

+48 12 257 53 06
509 820 102

konta bankowe

Polecane książki

Copyright 2010 © Centrum Jana Pawła II
Design by CHABER