Strona Główna Centrum 70. rocznica rozpoczęcia pracy Karola Wojtyły w kamieniołomie na Zakrzówku i w zakładach "Solvay"
70. rocznica rozpoczęcia pracy Karola Wojtyły w kamieniołomie na Zakrzówku i w zakładach "Solvay" PDF Drukuj Email
czwartek, 02 września 2010 12:09

Życie i pontyfikat Sługi Bożego Jana Pawła II były w niezwykły sposób powiązane z tajemnicą Bożego Miłosierdzia. Boże Miłosierdzie wpisuje się w tragiczne doświadczenie II wojny światowej, podczas której młody Karol Wojtyła pracował w kamieniołomach na Zakrzówku oraz w Zakładach Chemicznych „Solvay” w Borku Fałęckim.

W tym roku przypada 70. rocznica rozpoczęcia przez Karola Wojtyłę pracy w Zakładach Chemicznych "Solvay” oraz 30. rocznica ogłoszenia przez Ojca Świętego Jana Pawła II encykliki ”Dives in Misericordia”.

Z tej okazji w siedzibie Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!” przy ul. Kanoniczej 18 odbyło się spotkanie w związku z organizacją konferencji dla grup wolontariuszy z całej Małopolski, która zaplanowana została na listopad br.

Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!”, podejmując przesłanie Ojca Świętego Jana Pawła II, pragnie aktywnie włączyć się w rozwój ruchu wolontariackiego. Aktualnie na placu budowy dobiegają końca prace w budynku Centrum Wolontariatu, który przeznaczony będzie na potrzeby organizacji szkoleń.

Centrum Wolontariatu jest naturalną odpowiedzią na rosnące zainteresowanie i zapotrzebowanie ze strony osób indywidualnych i instytucji na ten rodzaj wsparcia, który stanowi pomoc służby wolontariackiej.
(ah)

 

Wspierają nas


Kontakt

Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!"
ul. Totus Tuus 34
30-610 Kraków

centrum@janpawel2.pl

+48 12 257 53 06
509 820 102

konta bankowe

Polecane książki

Copyright 2010 © Centrum Jana Pawła II
Design by CHABER