Strona Główna Centrum Program uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod Kościół Jana Pawła II
Program uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod Kościół Jana Pawła II PDF Drukuj Email
środa, 08 września 2010 07:07

"Ty jesteś skała"

Niebawem będziemy obchodzić 32. rocznicę wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę św. Piotra w Rzymie. Z tej okazji, w dniu 23 października br. w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach zostanie odprawiona Msza św., po której w fundamenty wznoszonej świątyni zostanie wmurowany kamień węgielny, poświęcony przez Ojca Świętego Benedykta XVI podczas pielgrzymki do Polski.

W pamiętny sobotni wieczór, 27 maja 2006 roku, podczas liturgicznego spotkania z młodzieżą na krakowskich Błoniach, Papież Benedykt XVI pobłogosławił kamień węgielny pod budowę Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!" powstającego na terenie tzw. "Białych Mórz" w krakowskich Łagiewnikach. Ojciec Święty poświęcił także kamienie przyniesione przez młodych ludzi, podpisane imieniem i nazwiskiem.  W geście młodych zawiera się głęboka symbolika. Każdy z nas jest żywym kamieniem duchowej budowli, którą jest Kościół. Każdy z nas może wnieść osobisty wkład w budowę Centrum zaświadczając, że utożsamia się z jego celami i zamierzeniami.

Z serca przepełnionego radością i wdzięcznością pragniemy zaprosić Państwa w dniu 23 października br. na uroczystą Mszę św. z udziałem J.E. ks. kard. Stanisława Ryłko oraz Metropolity Krakowskiego Stanisława Dziwisza, po której na placu budowy Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!" odbędzie się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego.

 

RAMOWY PROGRAM UROCZYSTOŚCI:


godz. 9.00 - Spotkanie liderów ruchów i stowarzyszeń kościelnych w Auli Jana Pawła II (Sanktuarium Bożego Miłosierdzia). W spotkaniu udział  weźmie J.E. Ks. Kard. Stanisław Ryłko.

godz. 10.30 - Msza św. z udziałem Metropolity Krakowskiego Ks. Kard. Stanisława Dziwisza.

ok. godz. 12.00 - Uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego w fundamenty wznoszonej świątyni na placu budowy Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!".

 

Wspierają nas


Kontakt

Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!"
ul. Totus Tuus 34
30-610 Kraków

centrum@janpawel2.pl

+48 12 257 53 06
509 820 102

konta bankowe

Polecane książki

Copyright 2010 © Centrum Jana Pawła II
Design by CHABER