Strona Główna Centrum Pielgrzymka Grup Modlitewnych do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia
Pielgrzymka Grup Modlitewnych do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia PDF Drukuj Email
środa, 22 września 2010 13:42

Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!" zaprasza na pielgrzymkę do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach w sobotę 25 września br. grupy modlitewne działające w parafiach i wspólnotach rektoralnych oraz wszystkich, którzy pragną rozwoju osobistej modlitwy i modlitwy innych ludzi.

Zaproszenie kierujemy do członków Żywego Różańca, którzy tworzą najliczniejsze grupy modlitewne. Zapraszamy wspólnoty starające się ubogacać swoją modlitwę refleksją i przykładem życia Sługi Bożego Jana Pawła II. Będziemy się modlić o rychłą beatyfikację Ojca Świętego, a także o pielęgnowanie w sercach ludzi wartości, którymi żył. W szczególny sposób pragniemy prosić Boga o łaskę powrotu do modlitwy dla tych, którzy od niej odeszli oraz łaskę pogłębienia modlitwy dla wszystkich, którzy na niej trwają.

Troska o rozwój modlitwy w naszych wspólnotach należy do ważnych elementów posługi Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!. Zostało ono bowiem powołane do pielęgnowania i rozwoju dziedzictwa pontyfikatu Papieża-Polaka, a modlitwa stanowi niewątpliwie jeden z najpiękniejszych i najważniejszych elementów tego dziedzictwa.

Sługa Boży Jan Paweł II zachęcał do modlitwy pełnej wiary, nadziei i miłości, zdolnej przemieniać życie człowieka. Sam dał przykład takiej modlitwy. Przestrzegał też przed niedojrzałą modlitwą. Mówił: „Byłoby błędem sądzić, że zwy­czajni chrześcijanie mogą się zadowolić mo­dlitwą powierzchowną" (Novo millennio ineunte 34).

 

Program i temat pielgrzymki

10.00 - Droga krzyżowa (z terenu budowy Centrum do Bazyliki - gromadzimy się przy krzyżu papieskim, znajdującym się przy placu budowy)

12.00 - Eucharystia w Bazylice

13.30 - Przerwa na posiłek

14.30 - „Formacja w grupach modlitewnych” – konferencja i świadectwa (Aula Jana Pawła II)

Tematem pielgrzymki będą słowa Chrystusa skierowane do św. Piotra Apostoła: „Wypłyń na głębię” (Łk 5,4). Papież Jan
Paweł II wybrał je jako swego rodzaju motto do listu apostolskiego Novo millennio ineunte, w którym nakreślił program duszpasterski dla Kościoła w nowym tysiącleciu.

Pielgrzymkę organizują wspólnoty modlitewne i formacyjne działające w ramach Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!", Szkoła Nowej Ewangelizacji Sursum corda oraz Wspólnota Jana Pawła II Totus Tuus.

 

Wspierają nas


Kontakt

Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!"
ul. Totus Tuus 34
30-610 Kraków

centrum@janpawel2.pl

+48 12 257 53 06
509 820 102

konta bankowe

Polecane książki

Copyright 2010 © Centrum Jana Pawła II
Design by CHABER