Strona Główna Centrum VI Piesza Pielgrzymka śladami Karola Wojtyły Robotnika
VI Piesza Pielgrzymka śladami Karola Wojtyły Robotnika PDF Drukuj Email
piątek, 24 września 2010 11:45

Parafia św. Stanisława Kostki w Dębnikach organizuje dnia 9 października br. VI Pieszą Pielgrzymkę śladami Karola Wojtyły Robotnika. Tego dnia chcemy złączyć się w modlitwie o kanonizację Ojca Świętego Jana Pawła II i uczcić 90 rocznicę Jego urodzin. Pielgrzymując śladami Jana Pawła II pragniemy na nowo odczytać przesłanie, jakie pozostawił nam Ojciec Święty. Trasa pielgrzymki została tak wytyczona, aby jak najwierniej oddać drogę Karola Wojtyły do pracy w kamieniołomie na Zakrzówku i w Zakładach Chemicznych "Solvay" w Borku Fałęckim.

Przez ostatnie lata szlakiem Karola Wojtyły Robotnika pielgrzymowało ok. 1 000 osób. W dotychczasowych pielgrzymkach uczestniczyli wierni z Lublina, Kielc, Pogrzebienia, Kobyli i Raciborza, a także z wielu parafii Krakowa i okolic.

 

Przystanki VI pieszej pielgrzymki na trasie Dębniki - Łagiewniki

9.00 - Krótka modlitwa i wyjście sprzed Kościoła p.w. św. Stanisława Kostki w Dębnikach i Kaplica Matki Bożej Wspomożenia Wiernych (wejście od strony ul. Pułaskiego)

- Dom, w którym mieszkał Sługa Boży Jan Tyranowski ul. Różana 11

- Dom, w którym mieszkał Sługa Boży Jan Paweł II przed wstąpieniem do seminarium, ul. Tyniecka 10

- Kamieniołom na Zakrzówku - miejsce pracy młodego Karola Wojtyły

- Przejście obok miejsc związanych z byłymi zakładami sodowymi "Solvay"

14.00 - Msza św. w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach

15.00 - Koronka do Miłosierdzia Bożego w Bazylice

 

Pomysłodawcami pielgrzymki byli Księża Salezjanie z Dębnik oraz Parafianie pod przewodnictwem ówczesnego ks. dyrektora Roberta Wróblewskiego. Od pomysłu do realizacji minęło niewiele czasu - w sobotę poprzedzającą niedzielę papieską w październiku 2005 r. pielgrzymka wyruszyła po raz pierwszy. Tego dnia Mszę św. w łagiewnickim Sanktuarium celebrował ks. kustosz bp. Jan Zając. Druga pielgrzymka odbyła się pod przewodnictwem ks. Wojciecha Krawczyka, który sprawował także Mszę św. w Bazylice Bożego Miłosierdzia. Trzecią pielgrzymkę prowadził i Mszy św. przewodniczył salezjanin ks. bp. ordynariusz diecezji sosnowieckiej Adam Śmigielski. W czwartej pielgrzymce Mszę św. odprawił i homilię wygłosił ks. Robert Wróblewski. Piąta pielgrzymka przebiegała pod przewodnictwem ks. inspektora dr Marka Chrzana.

opr. ah / www.debniki.sdb.org.pl

 

Wspierają nas


Kontakt

Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!"
ul. Totus Tuus 34
30-610 Kraków

centrum@janpawel2.pl

+48 12 257 53 06
509 820 102

konta bankowe

Polecane książki

Copyright 2010 © Centrum Jana Pawła II
Design by CHABER